Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowotarski policjant zwyciężył w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Złotoryi

Data publikacji 02.12.2021

Komisarz Stanisław Gąsienica-Samek z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zwyciężył w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Złotoryi. W Mistrzostwach Polski w „Wyciskaniu Sztangi Leżąc” federacji WPRF zajął II miejsce, a w Mistrzostwach Świata federacji WPC w Portugalii zdobył tytuł Vice Mistrza Świata w kategorii do 82,5kg.

Zawody odbyły się w dniach 6-7 listopada 2021 r. w Złotoryi. Stanisław Gąsienica-Samek udział  w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w kategorii do 82,5kg zakończył sukcesem, zajmując I miejsce. W Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc  federacji WPRF( World Raw Powerlifting Federation) zajął II miejsce. W zawodach udział brało około 120 zawodników, w kategorii wagowej policjanta sklasyfikowano 11 zawodników. Zaliczony ciężar na zawodach to 180 kg.

Kolejno, w dniach 15-21 listopada 2021 r., w Portugalii policjant uczestniczył w Mistrzostwach Świata federacji WPC (World Powerlifting Congress). Federacja ta została utworzona w 1986 roku i uważana jest  za jedną z najmocniej obsadzonych organizacji siłowych na świecie zrzeszająca zawodników uprawiających trójbój siłowy. W Mistrzostwach Świata udział wzięło około 200 zawodników i zawodniczek. Przy bardzo rygorystycznym sędziowaniu zdobył tytuł Vice Mistrza Świata w kategorii do 82,5kg i stanął na podium ze zwycięzcą z Litwy oraz z reprezentantem z Francji.

W czerwcu tego roku, w Kielcach wziął udział w Mistrzostwach Polski federacji IPF (International Powerlifting Federation) w kategorii do 82,5 kg, orgaznizowanych przez Polski Związek Kulturystyki, Fitnes i Trójboju Siłowego zajmując II miejsce.

Stanisław sporty siłowe uprawia od 20 lat zajmując czołowe miejsca w zawodach międzynarodowych i ogólnopolskich, jest także członkiem Kadry Narodowej. Kilkukrotnie zdobywał Mistrzostwo Polski w tej konkurencji na arenie cywilnej, jak również w zawodach zrzeszających funkcjonariuszy służb mundurowych.

Na swoim koncie ma wiele sukcesów m.in. II miejsce o Puchar Polski - federacja IFP  w Kielcach w kategorii do 82,5 kg, I Miejsce w Mistrzostwach Polski federacji WPC we Wrocławiu, I miejsce w kategorii wagowej do 100 kg w konkurencji - Wyciskanie Sztangi w Leżeniu w 7 edycji „Europejskich Igrzysk Służb Mundurowych” - European Police & Fire Games w Algeciras (Hiszpania), dodatkowo wygrał zawody dla policjantów garnizonu małopolskiego o „Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie”. Kom. Stanisław Gąsienica-Samek reprezentował także nowotarską komendę w Mistrzostwach Świata Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc, zdobywając brązowy medal. Policjant znalazł się w składzie kilkunastoosobowej drużyny Komendy Głównej Policji zajmując I miejsce. Dodatkowo Staszek wygrał klasyfikację dla najlepszego zawodnika zrzeszonego w International Police Assocation (IPA).

Serdecznie gratulujemy sukcesu naszemu koledze, dziękujemy za godne reprezentowanie naszej formacji i życzymy kolejnych sukcesów!

(KWP w Krakowie / sc )

  • policjant na podium
  • policjant z nagrodami
  • zwycięzca z medalem
Powrót na górę strony