Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy zdążył z pomocą

Data publikacji 03.12.2021

Każdego dnia bytomscy policjanci kontrolują osoby objęte kwarantanną domową w związku z Covid-19. Mundurowi nie tylko sprawdzają, czy przestrzegane są ograniczenia, ale niosą wsparcie i pomoc potrzebującym. Tym razem z pomocą pospieszył dzielnicowy, którego szybka i zdecydowana reakcja przyczyniła się do uratowania życia pewnemu mężczyźnie.

W środę (1.12.2021) około godziny 15.00 dzielnicowy młodszy aspirant Dariusz Babula z Komisariatu Policji II w Bytomiu otrzymał informację z przychodni lekarskiej, że mężczyzna objęty kwarantanną nie zgłosił się na wymaz. Policjant od razu pojechał do mieszkania 64-latka. Będąc na miejscu, próbował skontaktować się z mężczyzną telefonicznie, jednak ten nie odbierał telefonu. Dzielnicowy na tym nie poprzestał i ruszył pod drzwi mieszkania. Dopiero po kilku minutach intensywnego pukania, mężczyzna otworzył drzwi i osunął się na podłogę. 64-latek był przytomny, ale miał trudności z oddychaniem i był bardzo osłabiony. Nie miał już siły, żeby samodzielnie zadzwonić na pogotowie. Mundurowy od razu powiadomił oficera dyżurnego, który wezwał na miejsce załogę pogotowia ratunkowego. Dzięki szybkiej reakcji młodszego aspiranta mężczyzna w odpowiednim czasie trafił do szpitala.

Covid-19 niestety nie odpuszcza, o czym świadczy wzrost dobowej liczby zakażeń i zgonów. Dlatego bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń sanitarnych i noszenie maseczek ochronnych.

Pamiętajmy, że to od naszej odpowiedzialnej postawy zależy zdrowie, a nawet życie własne i naszych najbliższych. Chrońmy je wszyscy!

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony