Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Razem można więcej - CBŚP i SOP podzieliło się bezcennym darem jakim jest krew

Data publikacji 03.12.2021

W trudnym czasie pandemii, kiedy krew jest szczególnie potrzebna, Centralne Biuro Śledcze Policji i Służba Ochrony Państwa zorganizowały zbiórki tego bezcennego daru. W 2021 roku podczas pięciu akcji funkcjonariusze i pracownicy oddali ponad 85 litrów krwi, podwajając w ten sposób zbiórki z minionego roku, kiedy to udało się zebrać 40 litrów. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Wczoraj (2.12.2021) kolejny raz funkcjonariusze Centralnego Biura Śledcze Policji i Służby Ochrony Państwa zorganizowali zbiórkę krwi na parkingu przy ul. Podchorążych 38 w Warszawie. Z zachowaniem wszelkich obowiązujących obecnie zasad bezpieczeństwa funkcjonariusze i pracownicy oddawali ten bezcenny dar.

W tym roku, w związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2 zapotrzebowanie na krew jest szczególnie duże. Nie każdy może oddać krew, więc przypominamy, że dawcą może zostać zdrowa osoba, pomiędzy 18 a 65 rokiem życia, ważąca nie mniej niż 50 kg. Tych obostrzeń jest znacznie więcej, a wszystkie są opisane w ankiecie, którą należy wypełnić tuż przed badaniem.

W trakcie tegorocznych pięciu akcji, aby oddać ten bezcenny dar, zgłosiło się 226 osób, a po weryfikacji zakwalifikowano ostatecznie 189 dawców. Dzięki ofiarności tych osób udało się łącznie zebrać ponad 85 litrów krwi.

Wszystkim, którzy zdecydowali się oddać krew, bardzo dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach.

(CBŚP / KP)

Powrót na górę strony