Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za paserstwo kradzionych mercedesów i usuwanie znaków identyfikacyjnych

Data publikacji 03.12.2021

Kryminalni ujawnili na terenie gminy Inowrocław dwa już rozebrane na części samochody marki Mercedes Sprinter, które zostały skradzione z terenu Holandii. Zarzuty w tej rozwojowej sprawie usłyszało dwóch mężczyzn w wieku 40 i 60 lat. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Inowrocławia od kilku dni pracują nad sprawą skradzionych w Holandii dwóch mercedesów. Jak dotąd zarzuty w tej sprawie usłyszało w miniony wtorek, 30.11.2021 r. dwóch mężczyzn, którzy zostali zatrzymani na terenie jednej z firm w gminie Inowrocław. Kryminalni, gdy tylko uzyskali informację o miejscu ukrywania kradzionych pojazdów i potwierdzili, że jest duże tego prawdopodobieństwo, przystąpili do działań.

Podczas przeszukania wytypowanych adresów tj. firmy i skupu złomu ujawnili części pojazdów marki Mercedes Sprinter, które faktycznie pochodziły od samochodów skradzionych z Holandii. Oba pojazdy są warte blisko 100 tys. zł. Do sprawy zostali zatrzymani wówczas dwaj mężczyźni w wieku 40 i 60 lat. Po zebraniu dowodów obaj też usłyszeli zarzuty paserstwa kradzionych aut i usuwania znaków identyfikacyjnych pojazdów.

Kryminalni doprowadzili podejrzanych do oskarżyciela, który zdecydował, że do czasu rozprawy mają zakaz opuszczania kraju i są objęci policyjnym dozorem. Mężczyznom grozi kara więzienia do lat 5. Sprawa jest rozwojowa, bo policjanci działają dalej, by wykryć współsprawców przestępstwa.

(KWP w Bydgoszczy / sc)

  • rozmontowane auto, wokół niego części samochodowe
  • rozmontowane auto
  • zafoliowane części aut
  • zafoliowane części aut, czarne zderzaki samochodowe w pomieszczeniu
  • wymontowany silnik samochodowy i opona
  • drobne części samochodowe leżą w garażu i na półkach
Powrót na górę strony