Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pamiętali o zapomnianych zwierzętach

Data publikacji 03.12.2021

„Pomagamy i chronimy” - to hasło polskiej Policji, które doskonale wpisuje się w inicjatywę kraśnickiej komendy o nazwie „Daj piątaka na zwierzaka”. Przeprowadzona zbiórka pieniężna pozwoliła zakupić karmę dla psów i kotów, a następne wspomóc Kraśnickie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Tulimy” poprzez jej przekazanie potrzebującym zwierzętom. Wszystko to było możliwe dzięki ofiarności funkcjonariuszy i pracowników cywilnych, którzy aktywnie włączyli się w pomoc.

„Daj piątaka na zwierzaka” - tym hasłem wydział kraśnickiej prewencji zainicjował w listopadzie zbiórkę na rzecz psów i kotów z Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom  „Tulimy”. W akcję włączyli się pozostali policjanci i pracownicy cywilni z terenu Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku i Komisariatu Policji w Annopolu. Finał akcji miał miejsce 30 listopada, zgromadzone środki pozwoliły na zakup kilkudziesięciu kilogramów karmy dla potrzebujących czworonogów. Zakupione wsparcie zostało przekazane na ręce przedstawicieli stowarzyszenia. Mamy nadzieję, że ułatwi to opiekę nad porzuconymi i potrzebującymi zwierzakami. Komendant Powiatowy Policji w Kraśniku młodszy inspektor Jacek Figiel a także przedstawiciele stowarzyszenia podziękowali wszystkim którzy włączyli się w pomoc.

W okresie jesienno-zimowym zwracajmy uwagę na potrzebujące osoby, ale również i na zwierzęta, które bez naszej reakcji nie są w stanie same zadbać o siebie w trudnych warunkach. Zimno, wiatr, deszcz czy śnieg – pamiętajmy, że zwierzęta też czują i cierpią. Jeśli ktoś posiada informacje lub jesteś świadkiem znęcania się nad zwierzętami, proszony jest o kontakt z jednostką Policji bądź pod numerem 112, można też wysłać wiadomość na adres mailowy rzecznik.kppkrasnik@lu.policja.gov.pl  (w tytule należy wpisać „Zielona strefa"). Nie bądźmy obojętni – reagujmy.

Na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie jest zakłądak "Zielona Strefa" - to miejsce w którym znajdziesz informacje w jaki sposób możesz zgłosić przestępstwo lub wykroczenie przeciwko zwierzętom albo środowisku naturalnemu.

Baner Zielona Strefa z napisem Ochrona Zwierząt i Środowiska

młodszy aspirant Paweł Cieliczko

Powrót na górę strony