Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi z Władysławowa pomogli seniorce, która przebywała na kwarantannie

Data publikacji 03.12.2021

Puccy policjanci każdego dnia sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną realizują obowiązek pozostania w izolacji. Podczas jednej z takich kontroli dzielnicowi z Władysławowa pomogli 69-letniej kobiecie, która znalazła się w niebezpiecznej sytuacji. U kobiety zarażonej wirusem COVID-19 nasiliły się objawy choroby, które powodowały kłopoty z oddychaniem. Kobieta upadła w mieszkaniu na podłogę i nie miała siły się podnieść a obok niej nie było nikogo, kto mógłby jej pomóc. Na szczęście z pomocą przyszli dwaj dzielnicowi, którzy zaopiekowali się kobietą do momentu przyjazdu karetki pogotowia.

Od początku trwania pandemii obowiązki funkcjonariuszy nabierają zupełnie nowego znaczenia. Każdego dnia policjanci sprawdzają, nie tylko miejsca pobytu osób objętych kwarantanną, ale starają się nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują.

W minioną środę dzielnicowi z Władysławowa sierż. sztab. Piotr Bolda oraz asp. Sebastian Lessnau   podczas kontroli osób przebywających na kwarantannie, otrzymali od pracowników sanepidu informację o tym, że nie mogą nawiązać kontaktu z jedną z osób przebywających na kwarantannie z powodu zakażenia wirusem COVID-19.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres. Podczas rozmowy przez domofon głos kobiety wskazywał, że kobieta ma problem z zaczerpnięciem oddechu a po chwili jej głos w słuchawce zamilkł.

To był jasny sygnał dla policjantów, że dzieje się coś złego. Mundurowi wbiegli do klatki schodowej, weszli do mieszkania kobiety. 69- latka leżała na podłodze i bardzo ciężko oddychała. 

Dzielnicowi przy zachowaniu wszelkich środków ochrony osobistej podjęli czynności pierwszej pomocy przedmedycznej monitorując nieustannie jej czynności życiowe do czasu przyjazdu służb medycznych, nie dopuszczając do utraty świadomości seniorki.

Po wezwaniu karetki przekazali kobietę ratownikom medycznym, którzy udzielili kobiecie fachowej pomocy medycznej.

To nie pierwszy przykład, kiedy działania funkcjonariuszy pomagają w ratowaniu ludzkiego życia, jest to najważniejsza część policyjnej służby. Obecna sytuacja epidemiologiczna stawia przed nami nowe wyzwania. Fakt, że mieszkańcy doceniają naszą pracę oraz z należytą powagą i odpowiedzialnością stosują się do wprowadzonych zakazów, jest istotnym wsparciem również dla naszej codziennej służby.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony