Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowane laboratorium, przejęte narkotyki i zatrzymany chemik

Data publikacji 06.12.2021

Policjanci CBŚP z Krakowa zlikwidowali laboratorium narkotykowe, w którym produkowano amfetaminę i BMK. Podczas akcji przeprowadzonej na terenie woj. śląskiego zatrzymano 3 podejrzanych, w tym chemika. Wówczas także przejęto amfetaminę w postaci płynnej i stałej, z czego można by uzyskać nawet 13 tys. porcji tego narkotyku.

Policjanci Zarządu w Krakowie Centralnego Biura Śledczego Policji dotarli do miejsca na terenie woj. śląskiego, gdzie produkowano substancję psychotropową oraz środek niezbędny do produkcji narkotyku. Okazało się, że na terenie prywatnej posesji jednego z podejrzanych działały dwie linie technologiczne do wytwarzania amfetaminy oraz jej prekursora, tj. BMK. Laboratorium znajdowało się w przygotowanych pomieszczeniach gospodarczych oraz w garażu. W jednym z pomieszczeń podczas wytwarzania amfetaminy wpadł 57-letni Zbigniew J. Do sprawy zatrzymano także 37-letniego Kamila K. oraz 55-letniego Grzegorza P.

Łącznie podczas działań zabezpieczono ponad 4 kg amfetaminy w postaci stałej oraz 1,7 l płynnej amfetaminy, co pozwoliłoby na wygenerowanie ponad 13 tysięcy porcji dilerskich amfetaminy, wartych blisko 100 tys. zł. Ponadto policjanci znaleźli i przejęli blisko 1,3 kg marihuany, 2,5 l nowej substancji psychotropowej o bardzo silnym działaniu oraz ponad 2 l BMK, z czego można by wytworzyć blisko 2 kg amfetaminy.

Dodatkowo w jednym z pomieszczeń ujawniono wyroby akcyzowe. Tutaj do akcji wkroczyli funkcjonariusze Małopolskiej Służby Celno-Skarbowej (KAS), którzy zabezpieczyli 890 kg krajanki tytoniowej. Ci funkcjonariusze zajmują się także wyjaśnianiem tego wątku w sprawie.

Trzech zatrzymanych mężczyzn doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach, gdzie prokurator przedstawił im zarzuty dotyczące wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

  • policjanci obezwładniają osobę przy samochodzie
  • pomieszczenie, a w nim plastikowe pojemniki
  • urządzenia mogące służyć do produkcji narkotyków
  • pojemniki laboratoryjne
  • biały proszek w torebce
  • żółte kryształy we wiadrze
  • plastikowe pojemniki
  • naczynie laboratoryjne
  • naczynie laboratoryjne

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 26.08 MB)

Powrót na górę strony