Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany czerwoną notą Interpolu, za czeki bez pokrycia, zatrzymany na lotnisku w Balicach

Data publikacji 06.12.2021

Funkcjonariusze Straży Granicznej z krakowskiego lotniska zatrzymali 41-letniego Egipcjanina, poszukiwanego na podstawie czerwonej noty Interpolu wystawionej przez wymiar sprawiedliwości Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Mężczyzna został przekazany policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, którzy po wykonaniu z jego udziałem czynności doprowadzili go do aresztu śledczego.

2 grudnia br. 41-letni Egipcjanin, podczas kontroli paszportowej, został zatrzymany na lotnisku w Krakowie-Balicach, zaraz po tym, jak przyleciał porannym połączeniem z Holandii do Krakowa. Mężczyzna poszukiwany był od ubiegłego roku przez wymiar sprawiedliwości Zjednoczonych Emiratów Arabskich, który wystawił za nim czerwoną notę Interpolu, celem jego zatrzymania i ekstradycji. Nakaz aresztowania wobec 41-latka został wydany za oszustwa finansowe, polegające na wystawieniu 7 czeków bez pokrycia na kilkaset tysięcy dirhamów.

Na miejsce zostali wezwani policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, którzy przejęli poszukiwanego i wykonali dalsze czynności z jego udziałem. Policjanci doprowadzili zatrzymanego do Prokuratury Okręgowej w Krakowie, a następnie do sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 7 dni. Zgodnie z dyspozycją sądu, w piątek (3 grudnia br.), Egipcjanin został przez kryminalnych doprowadzony do aresztu śledczego.

Za ten rodzaj oszustwa finansowego

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony