Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mikołajkowa wizyta w Rodzinnych Domach Dziecka

Data publikacji 06.12.2021

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia oraz poprzedzające je Mikołajki to szczególny czas dla wszystkich dzieci. W tym roku policjanci Wydziału Profilaktyki Społecznej Biura Prewencji Komendy Głównej Policji odwiedzili dwa warszawskie rodzinne domy dziecka.

Wizyty odbyły się 4 grudnia 2021 r. Sobota to najczęściej czas, kiedy wszyscy członkowie rodzin mogą w spokoju spędzić czas wspólnie, nie martwiąc się o pracę, szkołę czy zajęcia dodatkowe. Tym razem, wspólnie spędzony czas uatrakcyjniła wizyta funkcjonariuszy Biura Prewencji KGP.

Oczywiście, nie przyszli oni z pustymi rękami. Przynieśli upominki promujące bezpieczeństwo, słodycze oraz elementy odblaskowe, co wywołało uśmiech na twarzach najmłodszych podopiecznych.

Spotkania odbyły się w serdecznej, przyjaznej atmosferze. Dzieci były podekscytowane możliwością spotkania z policjantami, a policjantki z radością odpowiedziały na wszystkie ich pytania. Wizyty były też dobrą okazją do porozmawiania z dziećmi i ich opiekunami o bezpieczeństwie w domu i poza nim, podczas poruszania się po drodze, w kontaktach z nieznajomym oraz zachowaniu bezpieczeństwa korzystając z Internetu, co stanowiło cenną wartość edukacyjną.

Przy okazji tej wizyty policjanci przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, w tym związanych z obecną sytuacją epidemiczną, oraz zachęcali do udziału w ogólnopolskim konkursie plastyczno-filmowym pn. „Śnieżny Dekalog” zorganizowanym przez Biuro Prewencji KGP w ramach kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Mikołajkowe wizyty w rodzinnych domach dziecka sprawiły wiele radości obu stronom – zarówno podopiecznym rodzinnych domów dziecka i ich opiekunom, jak i funkcjonariuszom Policji z Komendy Głównej Policji. Jesteśmy pewni, że te spotkania najmłodsi będą mile wspominać jeszcze przez długi czas.

Na ręce opiekunów przekazano życzenia zdrowia, radości i spokoju, aby zbliżające się Święta Bożego Narodzenia były pełne dobroci, czułości, rodzinnego ciepła oraz wielu wspaniałych chwil. Niech nadchodzący Nowy Rok będzie dla Wszystkich czasem bez pośpiechu, trosk i zmartwień.

(Biuro Prewencji KGP)

 • Wypełniony prezentami stolik na tle banneru Biura Prewencji Komendy Głównej Policji. Na stoliku i pod nim leżą słodycze, pluszowe misie, gry planszowe, słuchawki i tablety. Na banerze widać napis: Policja – Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji.
 • Stolik z leżącymi na nim pluszowymi misiami i słodyczami: czekoladami, bombonierkami, gumami do żucia i cukierkami w kolorowych opakowaniach.
 • Dwie policjantki pozują do zdjęcia z siedmiorgiem dzieci i dwojgiem ich opiekunów. Policjantki są umundurowane i noszą maseczki. Jedna z nich kuca obok dziewczynki na wózku, trzymając na kolanie małego chłopca, a druga stoi za małą dziewczynką w okularach, siedzącą na wózku. Wszyscy uśmiechają się lekko, spoglądając prosto w obiektyw.
 • Sześcioro dzieci, ich opiekunka i dwie umundurowane policjantki rozmawiają w pomalowanym na niebiesko pokoju pełnym zabawek. Stojąca policjantka wyciąga rękę do małego chłopca. Pozostałe dzieci, ich opiekunka i druga z policjantek siedzą na kanapach, podłodze i, w przypadku dwójki z nich, na wózkach.
 • Dwie kilkuletnie dziewczynki w okularach i na wózkach pozują do zdjęcia, uśmiechając się i przytulając. Jedna z dziewczynek jest bosa i nosi opaskę z kocimi uszami, druga ma założoną koszulkę z nadrukiem przedstawiającym dłonie ułożone w kształt serca. W tle widać plastikowe zabawki i długi stół z przysuniętymi do niego czarnymi krzesłami.
 • Siedmioro dzieci i ich opiekunka rozmawiają z dwiema umundurowanymi policjantkami, siedząc w pomalowanym na niebiesko pokoju. Ciemnowłosy chłopiec w okularach opowiada coś jednej z policjantek, żywo gestykulując. W lewym dolnym rogu zdjęcia widać dwie papierowe torby wypełnione prezentami.
 • Dwoje dzieci, ciemnowłosy chłopiec w okularach i młodsza od niego, ubrana na różowo dziewczynka, siedzi na kanapach z dwiema umundurowanymi policjantkami. Cała czwórka patrzy w głąb pokoju, na coś niewidocznego na zdjęciu. Na pomalowanych na niebiesko ścianach wiszą zdjęcia dzieci oraz czarno-białe grafiki.
 • Na pierwszym planie stoi duży, drewniany stół z postawionym na nim jedzeniem i stroikiem świątecznym. Za stołem, na tle niebieskiej ściany, ośmioro dzieci w różnym wieku, dwoje ich opiekunów i dwie umundurowane policjantki pozują do zdjęcia, uśmiechając się do obiektywu.
 • Ośmioro dzieci i dwie umundurowane policjantki siedzą na kwiecistych kanapach, rozmawiając. Pomiędzy nimi stoi niski stolik przykryty niebieską serwetą, na którym są rozłożone dziecięce rysunki i kartki świąteczne. W głębi zdjęcia stoi opiekun dzieci, przysłuchując się rozmowie z założonymi do tyłu rękoma.
 • Ośmioro dzieci i dwie umundurowane policjantki siedzą na kwiecistych kanapach. Dzieci uśmiechają się radośnie. Na kolanach jednej z policjantek siedzi mała, ciemnowłosa dziewczynka, podczas gdy druga ogląda rozłożone na niskim stoliku dziecięce rysunki. Pomiędzy policjantkami widać dwie wypełnione prezentami papierowe torby.
 • Niski, kwadratowy stolik jest przykryty kraciastą serwetą w różnych odcieniach niebieskiego. W centrum stoi okrągły stroik świąteczny z brązowych gałęzi udekorowanych gwiazdkami i plastikowymi czerwonymi jagodami. Na stoliku leżą dziecięce rysunki o tematyce świątecznej i policyjnej oraz kartki bożonarodzeniowe w foliowych opakowaniach.
 • Kilkuletni chłopiec w swetrze z niebiesko-granatowe pasy stoi na tle kaloryfera. Chłopiec uśmiecha się. Lewą ręką obejmuje dużą maskotkę-bałwana, w prawej trzyma pudełko z grą planszową. Obok chłopca, po lewej stronie zdjęcia, widać wyższą od niego ozdobę świąteczną w kształcie białego drzewa, na którego gałęziach wiszą niewielkie ozdoby świąteczne w różnych kształtach.
 • Dwie umundurowane policjantki w maseczkach rozmawiają z trzema dziewczynkami w różnym wieku w pomalowanej na bladoróżowo sypialni. Jedna z dziewczynek stoi tyłem do obiektywu, pozostałe osoby patrzą ze skupieniem w jego kierunku. Pokój urządzony jest w odcieniach różu i bieli, w jego głębi widać niepościelone piętrowe łóżko z siedzącą na nim maskotką-kameleonem.
 • Przygotowana przez dzieci kartka świąteczna, którą otrzymały policjantki w czasie wizyty. Na pierwszej stronie widać dziecięcy rysunek – choinkę z czerwonymi bombkami i czerwono-pomarańczowy prezent oraz napis „Wesołych Świąt!” na żółtym tle z niebieskimi śnieżynkami. Wewnątrz kartki na białym tle napisano: „Serdeczne podziękowania dla Komendy Głównej Policji za przygotowanie pogadanki i niespodzianki z okazji ‘Mikołajek’ dla dzieci z naszej Placówki.”
 • Przygotowana przez dzieci kartka świąteczna, którą otrzymały policjantki w czasie wizyty. Na pierwszej stronie widać dziecięcy rysunek. Przedstawia on bombkę z namalowaną na niej choinką i prezentami na tle spadającego śniegu, trzy kolorowe prezenty oraz napis „Wesołych Świąt” na różowym tle. Wewnątrz kartki na białym tle napisano: „Radosnych Świąt życzą dzieci o opiekunowie z PR w Wesołej.”
Powrót na górę strony