Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Chełmna w wolnym czasie zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 06.12.2021

Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie, w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierującego na terenie powiatu świeckiego. Jak się okazało, mężczyzna miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie, a na dodatek próbował uciekać. Policjant bez problemu go obezwładnił i wezwał patrol.

Aspirant Tomasz Zieliński, na co dzień pełniący służbę jako Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.  

W sobotę (4.12.2021 r.) przed 16.00 podróżując swoim samochodem, w miejscowości Głogówko Królewskie, najechał na zdarzenie drogowe. Kierujący fordem galaxy uderzył w drzewo, po czym wysiadł z auta i zaczął uciekać w stronę Świecia. Czujny policjant, sprawdził najpierw, czy nie ma innych osób, które mogłyby potrzebować pomocy, a następnie pobiegł za nim.

Gdy podbiegł do mężczyzny, upewnił się, że zachowanie to nie było skutkiem pogarszającego się stanu zdrowia. Od mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol. Chełmiński funkcjonariusz przedstawił się, a następnie poinformował o zatrzymaniu i dopilnował, aby nie uciekł. Pomógł mu w tym inny kierowca, a policjant powiadomił w tym czasie dyżurnego miejscowej komendy.

Wezwani na miejsce policjanci ze Świecia przejęli nietrzeźwego kierowcę. Badanie wykazało u 36-letniego kierowcy ponad 2,3 promila. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Czujność policjanta i podjęte przez niego działania pozwoliły ująć nieodpowiedzialnego kierowcę, który mógł doprowadzić do tragedii na drodze.

Pamiętajmy. Nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego — dla nas i naszych bliskich. Dlatego też zawsze reagujmy na tego typu przypadki.

Nawet informacja przekazana policjantom anonimowo może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców i tym samym do poprawy bezpieczeństwa.

Każda osoba mająca podejrzenia, że ktoś prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, może powiadomić o tym policjantów, którzy natychmiast sprawdzą taki sygnał.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Powrót na górę strony