Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy w swoim wolnym czasie sfinansował i wykonał ławki dla dzieci ze szkoły

Data publikacji 06.12.2021

Są wśród nas policjanci, którzy pomagają mieszkańcom nie tylko w ramach obowiązków służbowych. Kierowani dobrocią serca, często robią coś więcej. Dyrektor szkoły w Ryjewie podziękował na łamach lokalnego informatora swojemu dzielnicowemu za zaangażowanie i skuteczność w działaniu. Mł. asp. Miłosz Sobczyk bardzo często z własnej inicjatywy angażuje się w pomoc innym.

Młodszy aspirant Miłosz Sobczyk kolejny raz zaangażował się w wolontariackie działania na rzecz mieszkańców swojego rejonu służbowego. Tym razem dzielnicowy podczas spotkania z Samorządem Uczniowskim Szkoły Podstawowej w Ryjewie usłyszał od młodzieży, że chcieliby oni, aby zrobiono im ławki na betonowym murku, który otacza szkołę od strony boiska. Jako że dzielnicowy w wolnym czasie pasjonuje się stolarstwem, długo nie zastanawiał się nad realizacją prośby dzieci. Zaoferował swoją pomoc, ufundował drewniane listwy, które dowiózł własnym transportem do szkoły i obecnie dzieci mogą już korzystać z ławek.

Mł.asp. Miłosz Sobczyk, dzielnicowy z Posterunku Policji w Ryjewie, podczas swojej codziennej służby, wielokrotnie wykazuje się profesjonalizmem i doświadczeniem. Jego zaangażowanie w życie lokalnej społeczności oraz upór w działaniu, a także dobre rozpoznanie środowiska, w którym pracuje, pomaga rozwiązywać wszelkie problemy mieszkańców. Jego kolejnym planem jest zorganizowanie pleneru malarskiego o tematyce „Bezpieczeństwo dzieci” dla uczniów tamtejszej szkoły. Dzięki współpracy z lokalnym samorządem wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymają nagrody.

Za swoje wyniki w służbie, niejednokrotnie był wyróżniany. Dla policjanta pierwszego kontaktu, jakim jest właśnie dzielnicowy, wdzięczność społeczności lokalnej, jest największą nagrodą za służbę i niesioną pomoc.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony