Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

To były niezapomniane Mikołajki dla dzieci z Warszawskiego Szpitala dla Dzieci. Z darami do szpitala dotarli mundurowi

Data publikacji 06.12.2021

Na co dzień współpracują na różnych płaszczyznach. Szczególnie teraz w wielu miejscach można zobaczyć wspólne patrole złożone z policjantów i strażników granicznych. Wspólne akcje ze strażą pożarną i celnikami to też nie jest nowością dla policjantów. Teraz, kierując się dewizą „pomagamy i chronimy”, razem zebrali dary dla dzieci przebywających w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci i dostarczyli je w Mikołajki, czym sprawili małym pacjentom niebywałą radość. Do szpitala dotarło kilka busów zabawek, książek, specjalistycznej pościeli oraz artykułów plastycznych. Inicjatywę mazowieckich mundurowych wsparła również Komenda Główna Policji.

banner z logami partnerów akcji

Już drugi raz w tym roku policjanci z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, wspólnie z Wydziałem Komunikacji Społecznej KWP zs. w Radomiu oraz OSP miasta Radomia przeprowadzili zbiórkę darów dla chorych dzieci. Inicjatywa radomskich policjantów, a w szczególności kom. Mariusza Staszowskiego - Naczelnika Sztabu radomskiej KMP i sierż. sztab. Rafała Ćwiklińskiego, to odpowiedź na potrzeby Warszawskiego Szpitala dla Dzieci. Swoim pomysłem „zarazili” też Roberta Lisa — przewodniczącego Zarządu Oddziałowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej oraz Rafała Jeżaka z Zespołu Prasowego KWP zs. w Radomiu.

Radomscy policjanci oraz funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zrzeszeni w związkach zawodowych, a także Angélique Renard-Chardin, wiceprezes Centrum Handlowego E.Leclerc w Radomiu zbierali artykuły plastyczne dla dzieci, w tym: kredki, flamastry, farbki, bloki, nożyczki i zabawki. W akcję włączyli się też policjanci i pracownicy komend powiatowych z Wyszkowa, Szydłowca, Żuromina i Zwolenia, którzy przeprowadzili zbiórkę w swoich jednostkach, a także pracownice Wydziału Postępowań Administracyjnych KWP zs. w Radomiu oraz uczniowie i nauczyciele ze szkół z powiatu zwoleńskiego i szkoły w Opatkowicach w województwie lubelskim.

Swoją „cegiełkę” do akcji dołożyli przedstawiciele American Corner w Radomiu, czyli placówki  Departamentu Stanu USA, policjanci z Komendy Głównej Policji, strażacy z Komendy Głównej i Komendy Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie oraz pracownicy i funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Warszawie. Dzięki współpracy druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radomiu z Rafałem Matygą, współwłaścicielem radomskiej firmy „Koma”, do dzieci trafiły też komplety specjalistycznej pościeli szpitalnej.

Dzieci i młodzież przebywające w szpitalu w paczkach znalazły również niecodzienny prezent — okulary VR, które zostały przygotowane w ramach projektu #JestAkcja. Sponsorem prowadzonej od roku  kampanii jest PKN ORLEN. Dzięki okularom VR mali pacjenci szpitala będą mogli, choć na chwilę oderwać się od przykrych doświadczeń i wirtualnie uczestniczyć w działaniach polskiej Policji wraz z funkcjonariuszami różnych formacji. Aby móc z nich korzystać wystarczy telefon komórkowy z systemem Android lub iOS oraz film wyprodukowany w technologii 360° - czyli np. jeden z filmów opatrzonych hasztagiem #JestAkcja.

Zebrane prezenty trafiły do Warszawskiego Szpitala dla Dzieci. Odebrane zostały przez dyrektorkę placówki, Izabelę Marcewicz-Jendrysik, która nie kryła wzruszenia i radości z kolejnej inicjatywy mundurowych. Przekazane zabawki oraz artykuły piśmiennicze zostaną między innymi wykorzystane w prowadzonym przez szpital ośrodku środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży.

Szpital odwiedzili też bracia Kamil i Krystian Kłeczek, czyli akrobaci znani m.in. z programu „Mam talent” oraz mistrzowie Polski w skokach synchronicznych, a na co dzień policjanci garnizonu podkarpackiego.

Warszawski Szpital dla Dzieci jest szpitalem dziecięcym działającym nieprzerwanie od roku 1869.

Tekst: kom. Piotr Świstak/KGP

Zdjęcia: Jacek Herok

 • policjanci, strażnicy graniczni, strażacy oraz inne osoby stoją przed szpitalem na parkingu z darami
 • policjanci, strażnicy graniczni, strażacy oraz inne osoby stoją przed szpitalem z darami
 • dwaj policjanci z paczkami i pielęgniarka
 • policjantka w nosi paczki do szpitala, w tle mężczyźni, którzy wyjmują je z samochodu
 • policjant w noszący paczki do budynku
 • policjantka i strażnik graniczny z paczkami na rękach, na podłodze paczki
 • policjanci wnoszą paczki do budynku
 • mężczyźni w mundurach i kobieta wnoszą paczki do budynku
 • na pierwszym planie paczki dla dzieci w tle policjanci i kobieta z paczkami
 • policjanci, strażnicy graniczni oraz dwie kobiety pozują do zdjęcia między paczkami dla dzieci
 • kobieta wnosi paczki do szpitala, w tle policjanci
 • policjanci, policjantki i strażnik graniczny wnoszą paczki do szpitala
 • czterej mężczyźni w mundurach i kobieta z paczkami dla dzieci w sali szpitalnej
 • kobieta, czterej umundurowani mężczyźni, dwie umundurowane kobiety z darami dla dzieci w sali szpitalnej

Film Mundurowi Mikołaje z prezentami dla dzieci

Opis filmu: Mundurowi Mikołaje z prezentami dla dzieci

Powrót na górę strony