Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złoty Krzyż Małopolski dla tarnowskiego policjanta

Data publikacji 06.12.2021

Tarnowski policjant asp. sztab. Paweł Klimek został uhonorowany przez Marszałka Województwa Małopolskiego odznaka honorową – Złotym Krzyżem Małopolski podczas Gali Krwiodawców, która odbyła się w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie.

W piątek, 03.12.2021 r. podczas uroczystej Gali Krwiodawstwa w Tarnowie rozdano odznaczenia i medale za zasługi w krzewieniu idei czerwonokrzyskiej. Podczas tej uroczystości najwyższym odznaczeniem w województwie małopolskim został uhonorowany tarnowski policjant, asp. sztab. Paweł Klimek, który na co dzień pełni funkcję oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, a także prowadzi klub krwiodawców przy tarnowskiej komendzie Policji.

Asp. sztab. Paweł Klimek Odznakę Honorową „Złoty Krzyż Małopolski”  otrzymał z rąk wicemarszałka województwa małopolskiego Józefa Gawrona. Jest ona przyznawana od 2014 r.  Ma dwa stopnie — złoty i srebrny, a swoim kształtem nawiązuje do jubileuszowego krzyża na szycie Giewontu w Tatrach Zachodnich. Na stronie licowej znajduje się herb Województwa Małopolskiego, a na odwrocie napis: „Na Was zawsze można liczyć”.

Paweł Klimek od ponad 25 lat systematycznie oddaje krew — w sumie na swoim koncie ma już niemalże 57 litrów tego bezcennego daru.

Wśród wyróżnionych byli również policjanci i pracownicy zatrudnieni w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie asp. Michał Frużyński, Katarzyna Łabno oraz Maciej Pułkownik. Otrzymali oni odznaczenia Zasłużonego Honorowego Krwiodawcy stopnia I, II oraz III stopnia.  
 
Wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości i siły na kolejne lata pomocy drugiemu człowiekowi.

(KWP w Krakowie / sc)

  • Dyplom nadania przez Zarząd Województwa Małopolskiego Odznaki Honorowej Złotowego Krzyża Małopolski
  • Wicemarszałek Małopolski gratuluje odznczenia Złotym Krzyżem Małopolski asp. sztab. Pawłowi Klimkowi
  • odznaka honorowa złoty krzyż małopolski
Powrót na górę strony