Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA zatrzymany z narkotykami

Data publikacji 07.12.2021

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków i kierowanie samochodem pod ich działaniem odpowie 29-latek z Radzynia Podlaskiego. Okazało się też, że jest poszukiwany europejskim nakazem aresztowania przez niemieckie organy ścigania za kradzieże samochodów. 29-latek został tymczasowo aresztowany.

W nocy z niedzieli na poniedziałek na terenie Radzynia Podlaskiego policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli na jednej z ulic miasta samochód marki Renault Laguna, którego kierujący poruszał się z nadmierną prędkością. Mundurowi postanowili sprawdzić co jest przyczyną takiego zachowania i zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. W trakcie prowadzonych czynności siedzący za kierownicą 29-latek zachowywał się bardzo nerwowo, a z wnętrza samochodu wydobywał się charakterystyczny zapach środków odurzających.

Policjanci ujawnili przy nim niemal 30 porcji dilerskich amfetaminy, a w samochodzie ponad 800 działek marihuany.

Po sprawdzeniu 29-latka w policyjnych systemach okazało się, że jest poszukiwany europejskim nakazem aresztowania za kradzieże samochodów na terenie Niemiec. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj został doprowadzony do sądu, który zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomani posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony