Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sukces śląskich policjantów w szachach

Data publikacji 07.12.2021

3 i 4 grudnia 2021 r. w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej w Warszawie odbyły się VII Mistrzostwa Polski Administracji Publicznej w szachach szybkich i błyskawicznych pod patronatem honorowym premiera Mateusza Morawieckiego. Śląscy policjanci w obu dniach stawali na podium, zdobywając „brąz”. Dodatkowo jeden z policjantów z Gliwic wywalczył indywidualny tytuł wicemistrza Polski.

Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Romana Rabsztyna do udziału w zawodach powołano trzyosobową reprezentację Policji śląskiej. Formacja reprezentowana była przez asp. szt. Tomasza Semika i mł. asp. Szymona Kołodzieja z komendy w Gliwicach oraz st. asp. Tomasza Sowierszenkę z katowickiej Komendy Wojewódzkiej.

W pierwszym dniu rozegrano 11-rundowy turniej szachów błyskawicznych w systemie szwajcarskim. Do zawodów przystąpiło 34 najlepszych szachistów z kraju, reprezentujących wiele instytucji publicznych takich, jak: MON, MSWiA, ARiMR, NIK, UOKiK, NBP czy inne urzędy. W klasyfikacji drużynowej reprezentacja śląskiej Policji wywalczyła ostatecznie 3. miejsce, zdobywając brązowe medale. Dodatkowo mł. asp. Szymon Kołodziej z Wydziału Ruchu Drogowego gliwickiej komendy, uzyskał indywidualny tytuł wicemistrza Polski w szachach błyskawicznych. Gliwicki policjant zdobył w tym turnieju aż 9 na 11 możliwych punktów, co zagwarantowało mu srebrny medal.

W drugim dniu rozegrano już tylko 9 partii, jednak znacznie wydłużono czas do namysłu. Grano tempem szachów szybkich (10 minut + 5 sekund za każde posunięcie). Do gry przystąpiło 37 zawodników. Całodniowa rywalizacja zakończyła się ponownym podium i brązowymi medalami do policjantów ze Śląska w szachach szybkich. Nasza reprezentacja wyprzedziła cztery inne, dodajmy - mocne drużyny, dopiero w ostatniej partii. Niewiele zabrakło do kolejnego podium indywidualnego. Tym razem mł. asp. Szymon Kołodziej zajął indywidualnie czwarte miejsce, gromadząc 6 z 9 punktów.

Reprezentacja śląskiej Policji w szachach nigdy wcześniej nie osiągnęła podobnych sukcesów w Mistrzostwach Polski Administracji Publicznej.

Serdecznie gratulujemy naszym kolegom!

(KWP w Katowicach / sc )

  • policjanci stoją na tle ścianki zdjęciowej z medalami
  • mężczyzna gratuluje policjantom wygranej
  • sala, na środku duże stołu przy których siedzą ludzie i grają w szachy
  • dwóch mężczyzn gra w szachy
Powrót na górę strony