Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli silne leki psychotropowe

Data publikacji 23.05.2008

Sprawców kradzieży leków psychotropowych zatrzymali lubuscy policjanci. Złodzieje wynieśli z oddziału ratunkowego pogotowa 102 ampułek silnego środka przeciwbólowego. Na oddział weszli pod pretekstem udzielenia im pomocy. Teraz odpowiedzą za kradzież.

Do zdarzenia doszło wczoraj w Zielonej Górze. Do stacji pogotowia ratunkowego weszło dwóch młodych mężczyzn pod pozorem konieczności udzielenia im pomocy. Kiedy znaleźli się w pokoju zabiegowym, wykorzystali nieuwagę pielęgniarki i z szafy z lekami zabrali ampułki z lekarstwami. Kiedy pielęgniarka zorientowała się, co się stało, natychmiast powiadomiła policję.

Zielonogórscy policjanci po obejrzeniu taśm z monitoringu, wśród osób wchodzących do pomieszczeń pogotowia rozpoznali dwóch mężczyzn, którzy byli im już wcześniej znani. Dotarli do ich danych osobowych, trafili do ich mieszkań i podczas przeszukania znaleźli skradzione medykamenty.

Młodzi zielonogórzanie (24 i 26 l.) noc spędzili w policyjnej izbie zatrzymań, a dziś usłyszą zarzuty kradzieży. Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony