Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli wyprowadzić zwierzęta z płonącej obory

Data publikacji 07.12.2021

Policjanci z posterunku w Rościszewie jako pierwsi przyjechali na miejsce zgłoszenia z którego wynikało, że z miejscowości Dąbkowa Parowa płonie obora, w której znajdowały się zwierzęta. Funkcjonariusze bez wahania przystąpili do działania, weszli do środka płonącego budynku gospodarczego i wspólnie z właścicielami wyprowadzili z obory 40 krów.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 04.12.2021 r., w Dąbkowej Parowej (w gminie Szczutowo). Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Rościszewie zostali skierowani na pilną interwencję, gdzie według zgłoszenia doszło do pożaru obory. Mundurowi pojechali na miejsce zgłoszenia, gdzie zobaczyli płonący budynek gospodarczy, w którym znajdował się zwierzęta. Ogień rozprzestrzenił się na cały dach obory, paliła się więźba dachowa oraz znajdująca się na poddaszu słoma.

Policjanci bez wahania przystąpili do pomocy w wyprowadzeniu zwierząt z płonącej obory.  Dzięki szybkiej reakcji policjantów uratowano 40 krów. Po kilku minutach na miejsce dotarły zastępy straży pożarnej, które przystąpiły do gaszenia ognia. Strażacy wspólnie z policjantami przy użyciu specjalistycznego sprzętu wyprowadzili ostatnie sztuki zwierząt. Mundurowi  zabezpieczyli  miejsce wokół płonącego budynku oraz zadbali, by zwierzęta nie rozeszły się po okolicy i nie stworzyły zagrożenia w ruchu drogowym.

Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej, a dzięki szybkiej i sprawnie przeprowadzonej interwencji nie było ofiar.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony