Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna plantacja konopi

Data publikacji 07.12.2021

150 krzaków konopi, blisko 2 kilogramy gotowej marihuany oraz profesjonalny sprzęt służący do jej uprawy zabezpieczyli kluczborscy i opolscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Policjanci do sprawy zatrzymali 24-letniego mieszkańca Opola, który w Kluczborku w domu zorganizował plantację konopi indyjskich. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące posiadania oraz uprawy środków odurzających. Za takie przestępstwa ustawa przewiduje karę do 10 lat więzienia.

Pod koniec listopada 2021 r., policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wspólnie z kluczborskimi policjantami zajmującymi się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 24-letniego mieszkańca Opola. Mężczyzna w domu na terenie Kluczborka zorganizował plantację konopi indyjskich.

W wyniku podjętych działań funkcjonariusze znaleźli 150 krzaków konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu, dodatkowo zabezpieczyli blisko 2 kilogramy gotowego już suszu marihuany. Nielegalna uprawa znajdowała się w domu jednorodzinnym w specjalnie przygotowanym do tego pomieszczeniu, które było wyposażone w urządzenia sterujące ogrzewaniem, oświetleniem i wentylacją. Mężczyzna kontrował wszelkie parametry potrzebne do należytego wzrostu roślin.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia zatrzymanemu zarzutów nielegalnej uprawy konopi indyjskich, posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz posiadania urządzeń do ich wytwarzania. Sąd w przypadku 24-latka zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Uprawa konopi innych niż włókniste, z których można uzyskać znaczne ilości narkotyków, zagrożona jest karą do 10 lat więzienia.

(KWP w Opolu / sc )

  • zabezpieczone krzewy konopi indyjskiej w pomieszczeniu
  • zabezpieczone krzewy konopi indyjskiej w pomieszczeniu
  • zabezpieczone krzewy konopi indyjskiej w pomieszczeniu

Film Zlikwidowana nielegalna plantacja konopi

Pobierz plik Zlikwidowana nielegalna plantacja konopi (format mp4 - rozmiar 29.78 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony