Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy uratował kobietę uwięzioną w mieszkaniu

Data publikacji 08.12.2021

Kolejny raz profesjonalizmem, empatią, policyjnym etosem i świetnym kontaktem z mieszkańcami wykazał się aspirat Marek Łaszczyński – dzielnicowy gminy Szlichtyngowa, który udzielił pomocy 65-latce. Kobieta upadła w mieszkaniu i nie mogła się podnieść. Leżała tak od dwóch dni, była odwodniona i osłabiona. Trafiła pod opiekę lekarzy

Do zdarzenia doszło we wtorek, 7.12.2021 r., po południu. Dzielnicowy mający pod opieką gminę Szlichtyngowa, w trakcie patrolu rejonu służbowego, otrzymał niepokojący telefon od jednego z mieszkańców. Mężczyzna chciał, aby aspirat Marek Łaszczyński sprawdził co stało się z jego sąsiadką, której nie widział od dwóch dni. Mężczyźnie nie był znany żaden powód, aby kobieta mogła wyjechać i to go zaniepokoiło.

Nie zwlekając ani minuty dłużej dzielnicowy postanowił to sprawdzić. Stojąc przy drzwiach mieszkania 65-latki wołał kobietę i po chwili usłyszał dobiegające ze środka ciche odgłosy. Analizując całą sytuację postanowił wejść do mieszkania. W tej sytuacji konieczna była pomoc wschowskich strażaków, którzy otworzyli drzwi. W trakcie sprawdzania pokoi, w pomieszczeniu gospodarczym mundurowi zastali leżącą na podłodze kobietę. 65-latka była odwodniona, skarżyła się na ból ramienia i nie była w stanie wstać o własnych siłach. Funkcjonariusze zajęli się kobietą do przyjazdu ratownictwa medycznego. Decyzją lekarza 65-latka trafiła do szpitala. Jej zdrowiu i życie nie zagraża już niebezpieczeństwo.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony