Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli nietrzeźwi włamywacze

Data publikacji 23.05.2008

To miała być rutynowa kontrola drogowa. A jak się okazało kierowca auta był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Jakby tego było mało, policjanci ustalili, że kierowca i jego dwóch kompanów dokonało włamania do mieszkania ich sąsiada. W sumie ukradli sprzęt za 20 tysięcy złotych. Teraz staną przed sądem

Około 23.00 policjanci z komisariatu w Orunii zatrzymali do kontroli drogowej audi. W aucie było trzech mężczyzn, którzy na widok mundurowych zachowywali się bardzo nerwowo. Nie bez przyczyny – 29 letni kierowca był pijany. Miał ponad dwa promile alkoholu we krwi. Dwaj pasażerowie też byli nietrzeźwi. Ale na tym nie koniec. Funkcjonariusze przeszukali samochód i znaleźli w nim między innymi telewizor LCD i laptopa. Policjanci podejrzewali, że sprzęt ten mógł pochodzić z jakiegoś włamania. W pewnym momencie jednemu z zatrzymanych zadzwonił telefon, który odebrał funkcjonariusz. Rozmówca powiedział mu, że komórka, telewizor, laptop i inne przedmioty odnalezione przez nich zostały mu skradzione z mieszkania. Jak ustalili policjanci, trzech mężczyzn okradło lokal własnego sąsiada.
Cała trójka natychmiast została przewieziona do policyjnego aresztu. Mundurowi wycenili wartość skradzionych przedmiotów na około 20 tysięcy złotych. Za kradzież z włamaniem zatrzymanym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony