Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pościg w centrum Wałbrzycha. Poszukiwany 19-latek zatrzymany

Data publikacji 09.12.2021

Wałbrzyscy policjanci w trakcie pełnionej służby na terenie miasta zauważyli samochód, którym podróżowało kilka młodych osób. W związku z podejrzeniem, że kierujący może nie mieć uprawnień do prowadzenia pojazdu funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli. Mimo wydawanych poleceń i sygnałów do przerwania jazdy, młody mężczyzna nagle rozpoczął ucieczkę łamiąc przy tym szereg przepisów drogowych. Po zatrzymaniu okazało się, że 19-latek nie ma uprawnień do kierowani i że jest poszukiwany. Podejrzanemu grozi teraz kara pozbawienia wolności nawet do lat 5, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Do zdarzenia doszło 7 grudnia 2021 r. około godziny 16.30. Funkcjonariusze Ogniwa Wywiadowczego Komedy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zauważyli jadący ulicą samochód osobowy z młodymi osobami. W związku z podejrzeniem, że prowadzący auto mężczyzna może nie posiadać uprawnień do kierowania pojazdami, policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli. Kiedy zbliżyli się do obserwowanego pojazdu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wtedy pomimo czerwonego światła na sygnalizatorze kierujący gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę swoim samochodem ulicami centrum miasta.

Funkcjonariusze poinformowali dyżurnego jednostki o zaistniałym zdarzeniu i rozpoczęli pościg. Młody mężczyzna, łamiąc przy tym szereg przepisów ruchu drogowego, uciekał ulicami Wałbrzycha. Nagle wjeżdżając w ul. Ceglaną 19-latek spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i wjechał w znak drogowy. Ostatecznie uciekał pieszo, ale został zatrzymany kilkaset metrów dalej.

W trakcie czynności wykonanych przez policjantów, wcześniejsze przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. 19-letni wałbrzyszanin nie zatrzymał się do kontroli, gdyż obawiał się konsekwencji jazdy bez uprawnień. Był również poszukiwany przez sąd rodzinny celem zatrzymania w Zakładzie Poprawczym w Jarzmanicach-Zdroju za popełnienie wcześniej - jako nieletni - czynów karalnych. Badanie wykazało, że nie znajdował się pod wpływem alkoholu i narkotyków.

19-latek odpowie teraz za niezatrzymanie pojazdu i kontynuowanie jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania samochodu, jazdę pomimo braku uprawnień, spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu oraz szereg innych wykroczeń drogowych. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Czworgu pasażerom w wieku od 18 do 23 lat na szczęście nic się nie stało.

(KWP we Wrocławiu / sc )

  • policjant stoi obok samochodu osobowego, obok niego stoi zatrzymany nastolatek i radiowóz policyjny
  • rozbity samochód osobowy przez znak drogowy
  • miejsce zatrzymania nastolatka
  • policjanci zakładają kajdanki zatrzymanemu
  • zatrzymany nastolatek siedzi w radiowozie, obok stoi policjant
Powrót na górę strony