Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

5 włamywaczy okradało automaty do gier

Data publikacji 23.05.2008

Policjanci zatrzymali pięciu młodych mężczyzn, okradających sklepy spożywcze i lokale gastronomiczne na terenie kilku powiatów. Sprawcy wyłamywali zabezpieczenia stojących w lokalach automatów do gier i kradli całą znajdującą się wewnątrz gotówkę. Ich łupem padał również alkohol i papierosy.

Z analizy sposobu działania sprawców wynikało, że przestępstwa te mogą być dziełem tej samej grupy. Pracujący nad sprawą policjanci z sekcji kryminalnej KMP w Krośnie wspólnie z policjantami z Sanoka ustalili, że wszystkie włamania są dziełem 5-osobowej grupy mężczyzn w wieku od 17 do 30 lat, mieszkających na terenie gmin Rymanów i Iwonicz Zdrój.

W obliczu przedstawionych dowodów podejrzani przyznali się w sumie do 8 włamań. Dodatkowo w jednym przypadku zarzucono im jeszcze usiłowanie takiego przestępstwa. Skradzione pieniądze podejrzani przeznaczali na bieżące wydatki i rozrywkę. Straty spowodowane działaniem tej grupy szacowane są na co najmniej 25 tys. zł.

Za kradzież z włamaniem podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Do czasu rozprawy w sądzie wszyscy pozostaną pod dozorem Policji.
Powrót na górę strony