Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udając lekarkę wystawiała podrobione zaświadczenia o przydatności do pracy

Data publikacji 09.12.2021

Intensywna praca operacyjna funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy pozwoliła śledczym na przedstawienie zarzutu oszustwa 21-letniej kobiecie, która w celu osiągnięcia korzyści majątkowej podając się za lekarza wystawiała podrobione zaświadczenia o przydatności do pracy. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Osoby, które mogły paść ofiarą oszustki proszone są o kontakt z Policją.

Funkcjonariusze Komendy Miejskie Policji w Legnicy już we wrześniu br. pracowali nad sprawą fałszywej lekarki, która wystawiała pokrzywdzonym podrobione zaświadczenia o przydatności do wykonywania pracy. W wyniku intensywnych działań operacyjnych ustalili, że na jednym z portali ogłoszeniowych zamieszczono informację o poszukiwaniu pracowników z różnym wykształceniem na różne stanowiska. Zgłaszające się osoby zapraszano do odbycia rozmowy kwalifikacyjnej, podczas której wręczano im skierowania na badania lekarskie. 21-latka bez wykształcenia medycznego przeprowadzała badania lekarskie, za które pobierała opłaty. Kobieta posługiwała się podrobioną pieczątką z nazwą istniejącej przychodni, co sprawiało, że nie wzbudzała żadnych podejrzeń. Nieświadomi pokrzywdzeni, po otrzymaniu zaświadczenia, próbowali nawiązać kontakt z firmą jednak bezskutecznie. Proceder wyszedł na jaw, kiedy jedna z oszukanych osób opowiedziała funkcjonariuszom o swoich podejrzeniach.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie mieszkance powiatu legnickiego 5 zarzutów oszustwa. Grozi jej teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do osób, które w ostatnim czasie zostały oszukane właśnie w taki sam sposób, o zgłaszanie się do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy i kontakt z funkcjonariuszem prowadzącym sprawę pod numerem 47 874 15 89.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony