Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej w rękach łódzkich policjantów

Data publikacji 09.12.2021

Policjanci z Wydziałów Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn powiązanych z przestępczością samochodową. Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że 34-latek uczestniczył w kradzieży pojazdu z terenu Łodzi, natomiast jego o dwa lata starszy kompan zajmował się paserstwem skradzionych aut.

6 grudnia 2021 roku w godzinach porannych funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi dysponując postanowieniami prokuratorskimi o zatrzymaniu i przeszukaniu pomieszczeń, dotarli do mieszkania w centrum Łodzi oraz posesji znajdującej się w województwie wielkopolskim. Policjanci poinformowali zaskoczonych mężczyzn, że zgodnie z decyzją prokuratury zostają zatrzymani.

Po wykonaniu czynności procesowych w ich miejscach zamieszkania, 34 i 36-latek zostali przewiezieni do Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Tam usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się kradzieżą pojazdów i ich paserstwem, przerabiania numerów identyfikacyjnych aut oraz popełnianiem przestępstw ubezpieczeniowych.

Zgromadzony w toku śledztwa materiał dowodowy pozwolił również na przedstawienie 34-latkowi zarzutu kradzieży pojazdu marki Renault, który skradziony został w Łodzi w nocy z 23 na 24 kwietnia 2020 roku. Jego 2 lata starszy kompan usłyszał natomiast zarzuty paserstwa 4 pojazdów różnych marek. Jak wynika z ustaleń śledczych, mężczyźni brali udział w procederze związanym z kradzieżą i rozbiórką aut na części. Obydwaj byli wcześniej notowani za inne i podobne przestępstwa.

Zatrzymania są efektem żmudnej pracy śledczych, którzy w ramach prowadzonych czynności zatrzymali wcześniej 2 innych członków grupy przestępczej. 34-latkowi w związku z postawionymi zarzutami grozi teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratury został on objęty dozorem Policji, poręczeniem majątkowym oraz zakazem opuszczania kraju. Z kolei 36-latek zatrzymany przez funkcjonariuszy został aresztowany na 3 miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Dalsze czynności prowadzą funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi pod ścisłym nadzorem Prokuratury Krajowej.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony