Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niesamowita radość i łzy szczęścia - mazowieccy policjanci wrócili ze służby na granicy

Data publikacji 09.12.2021

Kilka tysięcy policjantów, w stanie najwyższej gotowości, każdego dnia strzeże wschodniej granicy państwa. Sytuacja na granicy nadal nie jest bezpieczna. Wczoraj mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu wrócili do swoich najbliższych.

Kolejni funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Policji w Radomiu po kilkudziesięciu dniach służby, wrócili do domów - cali i zdrowi. Po wielu z nich przyjechali członkowie rodzin, by ich jak najszybciej zobaczyć. Ogromu szczęścia i ulgi nie było końca. Uściski i radość nie znikały z twarz zarówno policjantów, jak i ich najbliższych.

Jedną z najbardziej wzruszających sytuacji było powitanie przed komendą jednej z policjantek. Czekała na nią rodzina - mąż, dwójka dzieci oraz piesek. Ogrom szczęścia wszystkich był tak wielki, że nie sposób opisać to słowami... Stęsknione dzieci w ferworze radości rzuciły się na swoją ukochaną mamę.

Wybuchy radości, łzy szczęścia i ulgi, że mama, tata, żona, mąż, córka, syn, siostra, brat czy po prostu ukochana osoba na co dzień, w służbie – policjantka, policjant cały i zdrowy wrócił do domu po służbie na granicy. Nie każdy potrafiłby znieść trudy rozłąki, jednak mundurowi, jak również ich rodziny i najbliżsi nie raz muszą mierzyć się z takimi wyzwaniami. Dlatego są to często cisi bohaterowie, którzy wspierają tych, którzy służą ojczyźnie.

Kolejni funkcjonariusze z garnizonu mazowieckiego już wyjechali by pełnić służbę na wschodniej granicy. Dla wielu z nich to kolejna rozłąka z najbliższymi, tym bardziej wymagająca charakteru i silnej woli od samych funkcjonariuszy, jak i ich rodzin, bo okołoświąteczny czas spędzą osobno.

Mazowieccy policjanci od początku kryzysu uczestniczą w działaniach na wschodniej granicy kraju. Do tej pory służbę przygraniczną wsparło 550 mazowieckich funkcjonariuszy. Wśród nich byli policjanci z SPPP w Radomiu, SPPP w Płocku, Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu, Wydziału Kryminalnego KWP oraz Wydziałów Ruchu Drogowego z komend miejskich i powiatowych z całego Mazowsza. 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

 

  • budynek komendy policji i parking na którym widać pojazdy i osoby
  • pojazdy oznakowane policji i widoczny za nimi blok mieszkalny
  • pojazdy oznakowane policji czarna skrzynka i tyłem odwrócony policjant
  • pojazdy oznakowane policji i policjanci z bagażami
  • policjantka umundurowana w pozycji przyklękniętej na jedno kolano do której przytulają się dzieci  chłopiec i dziewczynka na zdjęci znajduje się również piesek
  • dwoje dzieci chłopiec i dziewczynka z pluszową zabawą z tyłu za nimi stoi radiowóz policyjny z rozsuniętymi drzwiami

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 35.38 MB)

Powrót na górę strony