Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konkurs dla dzieci i młodzieży - „Pogranicze bezpieczne dla seniorów”

Data publikacji 13.12.2021

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu organizuje konkurs dla dzieci i młodzieży naszego województwa w ramach projektu pn. "Pogranicze bezpieczne dla seniorów", współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska - Saksonia 2014-2020. Zapraszamy do wzięcia udziału.

Konkurs Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu jest organizowany w ramach Projektu pn. "Pogranicze bezpieczne dla seniorów" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska - Saksonia 2014-2020. Skierowany jest do dzieci i młodzieży z powiatów: jeleniogórskiego, bolesławieckiego, jaworskiego, kamiennogórskiego, lubańskiego, lwóweckiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.

Konkurs ma na celu głównie edukowanie społeczeństwa z zakresu przestępczości wobec osób najstarszych. Przede wszystkim chodzi o oszustwa metodą tzw. na policjanta. Taką wiedzę należy propagować, by dotrzeć do seniorów, zwłaszcza tych mieszkających samotnie, mało aktywnych, nieintegrujących się społecznie. Ważnym celem tego konkursu jest też zaangażowanie dzieci w twórcze działania na rzecz osób starszych.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest nagranie na swoim koncie w mediach społecznościowych 60-sekundowego Tik-Toka, filmu informującego o zagrożeniach dotyczących bezpieczeństwa seniorów oraz nawołującego do przestrzegania zasad w zakresie oszustw popełnianych na rzecz osób starszych i samotnych.

Zachęcamy wszystkich chętnych młodych ludzi do wzięcia udziału w tej pouczającej zabawie. Do wygrania są m.in. słuchawki bezprzewodowe, głośniki, powerbanki i wiele innych. Szczegóły na naszym plakacie oraz stronie internetowej. Regulamin konkursu do pobrania pod tekstem.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: Wydział Prewencji
KWP we Wrocławiu

Pliki do pobrania

  • 343.16 KB
    Regulamin nagraj TiK-Toka
  • 15.55 KB
    Transkrypcja do plakatu
Powrót na górę strony