Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

#SZCZEPIMYSIĘ - Mazowieccy komendanci zaszczepili się #trzeciadawka przeciw COVID-19

Data publikacji 10.12.2021

Insp. Waldemar Wołowiec Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu oraz mł. insp. Piotr Janik, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu zaszczepili się dziś trzecią, przypominającą dawką przeciw koronawirusowi. Pełnoletnie osoby mogą przyjąć dawkę przypominającą, po pół roku od pełnej dawki szczepionki. Jeżeli masz więcej niż 50 lat i od Twojego szczepienia minęło 5 miesięcy, to również możesz się zaszczepić.

Szczepienie przeciw koronawirusowi to najskuteczniejsza broń w walce z ciężkim przebiegiem choroby oraz ochrona przed śmiercią. Pozwala uniknąć zachorowania na COVID-19 lub łagodnie przejść przez zakażenie. Z ostatnich danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że zaledwie 0,26 proc. osób zaszczepionych zostało zakażonych koronawirusem.

Po 5 miesiącach od przyjęcia pełnej dawki szczepionki przeciw COVID-19 osoby powyżej 50 lat mogą przyjąć dawkę przypominającą. Będą one otrzymywać SMS-y z informacją o możliwości wcześniejszego zapisania się na szczepienia. Osobom, które przyjmą dawkę przypominającą zostanie wydłużona ważność Unijnego Certyfikatu COVID (UCC) na rok od daty wykonanego szczepienia.

Szefowie KWP zs. w Radomiu dali dzisiaj przykład swoim podwładnym, że warto zaszczepić się trzecią dawką przeciw koronawirusowi. Mundurowi przypomnieli w ten sposób, że zwiększona liczba zakażeń, to większe ryzyko zachorowania. Zwłaszcza w jesienno-zimowym sezonie, kiedy nasza odporność bywa osłabiona, warto skorzystać z możliwości jej wzmocnienia. To także możliwość zadbania o swoich najbliższych, współpracowników, ale także o osoby, z którymi policjanci mają kontakt na co dzień, którzy ze względu na wiek czy choroby współistniejące w przypadku zakażenia mogą przechodzić koronawirusa znacznie ciężej.

(KWP w Radomiu / sc )

  • umundurowani policjanci siedzą przy stole w maseczkach, wypełniają ankiety przed szczepieniem
  • umundurowany policjant przyjmuje szczepionkę przeciwko koronawirusowi
  • umundurowany policjant przyjmuje szczepionkę przeciwko koronawirusowi
Powrót na górę strony