Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci nieustannie czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców Dolnego Śląska. Pamiętajmy, że zagrożenie zarażeniem Covid-19 nie minęło

Data publikacji 10.12.2021

Dolnośląscy policjanci każdego dnia prowadzą działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się choroby Covid-19. W ramach codziennych służb funkcjonariusze sprawdzają czy mieszkańcy i osoby przebywające na terenie województwa stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach, gdzie ten nakaz obowiązuje. Tylko wczoraj mundurowi ujawnili w naszym województwie blisko 800 wykroczeń dotyczących lekceważącego stosunku do obowiązujących nakazów. Stosujmy się do wprowadzonych obostrzeń. Bądźmy odpowiedzialni.

Dolnośląscy policjanci nieustannie prowadzą działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Cały czas mamy obowiązek zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w środkach komunikacji publicznej, sklepach, szkołach, urzędach i instytucjach. Szczegóły obostrzeń znaleźć można na stronie internetowej Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej

W ramach codziennych służb policjanci sprawdzają, czy mieszkańcy i osoby przebywające na terenie województwa stosują się do obowiązujących przepisów. Tylko wczoraj mundurowi ujawnili podczas kontroli na Dolnym Śląsku blisko 800 wykroczeń związanych z lekceważącym stosunkiem mieszkańców do obowiązujących nakazów. Wobec sprawców ujawnionych wykroczeń policjanci stosowali nie tylko pouczenia. W ponad 300 przypadkach takie osoby zostały ukarane mandatem karnym. Wobec kilkudziesięciu sporządzili również dokumentację do sądu z wnioskiem o ukaranie.

W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich policjanci każdego dnia kontrolują także osoby objęte kwarantanną domową i reagują na ujawnione nieprawidłowości.

Pamiętajmy, że zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej odpowiedzialnej postawy. Pandemia nie zniknęła, a wręcz rośnie ponownie w siłę. Jej skutków można w dużej mierze uniknąć stosując się do obowiązujących przepisów. Policjanci będą stanowczo reagować na lekceważące zachowania.

asp. szt. Monika Kaleta
Zespół Prasowy
KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony