Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł przewożąc Syryjczyka, bo przekroczył prędkość

Data publikacji 10.12.2021

Policjanci z białostockiej drogówki zatrzymali w Białymstoku volvo, którego kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość. Za kierownicą samochodu siedział 28-letni Białorusin. Mundurowi w bagażniku znaleźli mężczyznę, który nielegalnie przekroczył granicę. Okazał się nim obywatel Syrii. 28-letni kierowca został zatrzymany i odpowie teraz za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy. Syryjczyk został przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Wczoraj, 09.12.2021 r., po 17.00 policjanci z drogówki na trasie generalskiej w Białymstoku zatrzymali do kontroli volvo, którego kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość. Mężczyzna jechał z prędkością 93 kilometrów na godzinę na "siedemdziesiątce". Za kierownicą pojazdu siedział 28-letni obywatel Białorusi. W trakcie prowadzonej kontroli okazało się, że w bagażniku przewożony jest mężczyzna - obywatel Syrii. Chwilę później wyszło na jaw, że przebywa on nielegalnie na terytorium Polski.

28-letni kierowca volvo trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Syryjczyk natomiast został przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej.

(KWP w Białymstoku / mw)

Film 117-200572.mp4

Pobierz plik 117-200572.mp4 (format mp4 - rozmiar 13.8 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony