Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrócili bezpiecznie z granicy

Data publikacji 10.12.2021

Ich służba na granicy trwała ponad 2 tygodnie. Przez ten czas w stanie najwyższej gotowości strzegli wschodniej granicy państwa. Policjanci z III kompanii Oddziału Prewencji Policji w Katowicach wrócili wczoraj do swych wytęsknionych rodzin, aby wspólnie spędzić święta. Mundurowi po zasłużonym odpoczynku spędzonym wśród bliskich, wrócą do swoich codziennych obowiązków.

Kolumna policyjnych radiowozów.

Wczoraj doszło do kolejnej zmiany służb OPP w Katowicach oraz SPPP w Częstochowie i Bielsku-Białej, pełniących służbę na granicy. Do tej pory na granicy polsko-białoruskiej kolegów z Podlasia i Lubelszczyzny wspomagało w sumie 956 mundurowych śląskiej prewencji. 94 policjantów III kompanii Oddziału Prewencji Policji w Katowicach od 23 listopada strzegło granic Rzeczypospolitej Polskiej. W czasie służby w okolicach Hajnówki, z najwyższym zaangażowaniem w niesprzyjających warunkach pogodowych czuwali nad naszym bezpieczeństwem. Ich powrót do Katowic trwał ponad 8 godzin, mieli do pokonania 550 km. Wczoraj w godzinach wieczornych na terenie Oddziału Prewencji Policji w Katowicach zostali przywitani przez swojego dowódcę inspektora Rafała Stanka. Po przyjęciu meldunku dowódca w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach generała Romana Rabsztyna i oczywiście swoim, podziękował mundurowym za zaangażowanie w służbie na granicy. Złożył również podziękowania rodzinom policjantów za cierpliwość i wyrozumiałość.
Teraz, po rozłące z bliskimi, do których wrócili, będą mogli wypocząć i zregenerować siły, aby już niedługo znów pełnić ciężką służbę. To kolejna już rotacja mundurowych, którzy realizują z pełną starannością stawiane przed nimi zadania, w związku z zabezpieczaniem granicy.

Również wczoraj do katowickiego oddziału prewencji bezpiecznie wróciło 24 policjantów V kompani, którzy pełnili służbę w okolicach Augustowa. Dzisiaj planowany jest powrót kolejnych 47 mundurowych. Śląscy mundurowi biorą udział również w międzynarodowym kontyngencie na Litwie, w ramach zabezpieczenia granicy z Białorusią. W sumie od września, na granicy litewsko-białoruskiej miesięczną służbę pełniło już 74 policjantów katowickiego oddziału prewencji.

W imieniu mundurowych, którzy codziennie pełnią służbę, czuwając nad bezpieczeństwem i porządkiem, dziękujemy rodzinom za wyrozumiałość, cierpliwość i wsparcie w tej ciężkiej i pełnej wyrzeczeń służbie. To dla nich codziennie podejmujemy stawiane nam wyzwania. Ich wsparcie jest ważną w tych trudnych chwilach ostoją.

  • Kolumna oznakowanych radiowozów policji przemieszczajacych się ulicą.
  • Kolumna oznakowanych radiowozów policji wjeżdżających na teren Oddziału Prewencji Policji w Katowicach.
  • Rząd radiowozów policyjnych stojących przed budynkiem koszarowym oddziału prewencji z włączonymi sygnałami świetlnymi pojazdu uprzywilejowanego.
  • Stojący umundurowany funcjonariusz policji, w tle oznakowane radiowozy policyjne z włączonymi sygnałami świetlnymi pojazdu uprzywilejowanego.
  • Dowódca Oddziału Prewencji Policji oczekujący na funcjonariuszy. W tle oznakowane radiowozy policji.
  • Stojący w szeregu umundurowani funkcjonariusze policji, w tle radiowozy policyjne z włączonymi sygnałami świetlnymi pojazdu uprzywilejowanego.

Film Powrót policjantów z granicy.

Pobierz plik Powrót policjantów z granicy. (format mp4 - rozmiar 36.63 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu.

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu. (format mp3 - rozmiar 527.48 KB)

Powrót na górę strony