Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili, bo pies wystraszył koleżanki

Data publikacji 23.05.2008

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kielczan, których podejrzewają o dotkliwe pobicie 37 – latka. Mężczyzna został zaczepiony przez nich w pobliżu swojej posesji. Oprawcy pobili go na podwórku własnego domu, gdzie próbował się ukryć.

Do zdarzenia doszło w środowy wieczór. 37–latek wyszedł na spacer ze swoim czworonożnym pupilem. Gdy spacerował w dość ustronnym miejscu spotkał dwóch mężczyzn w towarzystwie kilku kobiet. Kobiety przestraszyły się czworonoga, a to z kolei nie spodobało się ich znajomym.
Nietrzeźwi, 18 i 20-latek, postanowili dać nauczkę właścicielowi psa, a wypity alkohol dodawał im odwagi. Mężczyzna zorientował się, że to nie żarty i zaczął uciekać. Zdołał wbiec na teren swojej posesji, ale to nie stanowiło żadnej przeszkody dla napastników. Dopadli właściciela i dotkliwie go pobili.

Pokrzywdzony natychmiast powiadomił o zdarzeniu policję. Kieleccy stróże prawa nie mieli problemów z ujęciem sprawców. Gdy wytrzeźwieli, przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się zaproponowanej karze.

Powrót na górę strony