Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie miał zezwolenia na broń i amunicję

Data publikacji 23.05.2008

Dzielnicowy i strażnik leśny ze Złotowa zatrzymali 62 letniego mieszkańca Bydgoszczy, który nielegalnie posiadał 2 sztuki broni myśliwskiej i 285 szt. amunicji. Mężczyzna za posiadanie broni i amunicji bez zezwolenia może spędzić w więzieniu nawet 8 lat.

Wieczorem w złotowskich lasach wspólną służbę pełnił dzielnicowy z komendy powiatowej Policji ze Złotowa ze strażnikiem leśnym. W pewnej chwili na leśnym dukcie pojawił się terenowy chrysler. Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli. Kierowca pojazdu 62 letni mieszkaniec Bydgoszczy wszystkie przedstawione dokumenty miał w porządku, w bagażniku samochodu także nie było nic co mogłoby wskazać, że mężczyzna ten ma coś „na sumieniu”. Po tej kontroli Bydgoszczanin odjechał w dalszą drogę.
Po kilku minutach od zakończenia kontroli tego kierowcy, do policjanta i strażnika leśnego podszedł mieszkaniec jednej z pobliskich miejscowości, który opowiedział funkcjonariuszom o swych bardzo ciekawych spostrzeżeniach. Otóż, pracując na polu widział jak z terenowego chryslera, jego kierowca, kiedy zobaczył policyjno - leśny patrol wyrzucił coś „długiego”. Bardzo zainteresowało go cóż to mogło być. Podszedł w miejsce „zrzutu” i znalazł winchestera.
Od tego momentu sprawy potoczyły się ekspresowo. Do leśnego domu w okolice Piły, w którym co jakiś czas mieszka Bydgoszczanin pojechali kryminalni ze złotowskiej Policji. Przeszukali pomieszczenia i znaleźli jeszcze jedną broń myśliwską typu Bock oraz prawie 300 sztuk amunicji do niej i winchestera. Ich właściciel nie miał zezwolenia na posiadanie tego uzbrojenia. Broń policjanci zabezpieczyli, a 62 letni mężczyzna został zatrzymany.
Za posiadanie broni i amunicji bez zezwolenia zatrzymanemu mieszkańcowi Bydgoszczy grozi nawet 8 lat więzienia.
Powrót na górę strony