Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci podzielili się krwią

Data publikacji 13.12.2021

Policjanci z żarskiej komendy podzielili się bezcennym darem, jakim jest krew. Sami często uczestniczą w zdarzeniach drogowych, w których rannym do przeżycia potrzebny jest ten drogocenny lek, dlatego wiedzą jak ważna to kwestia i zachęcają innych do jej oddawania.

Policjanci cyklicznie oddają krew, wiedzą jak cenny to dar, który może uratować komuś życie. Podczas służby sami niejednokrotnie spotykają się z sytuacjami, gdzie życie ludzkie bywa zagrożone, a ranni w zdarzeniach drogowych potrzebują jej, żeby przeżyć. Dlatego funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Żarach w minionym tygodniu udali się na ulicę Skarbową 2 w Żarach, gdzie mieści się Oddział Terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Tam oddali krew, dzieląc się tym cennym darem. Jest ona szczególnie potrzebna w dobie pandemii, kiedy wiele osób nie może się nią podzielić z uwagi na Covid. Dlatego policjanci zachęcają wszystkich, którzy nie mają przeciwwskazań do oddawania krwi. 

Aby zostać krwiodawcą wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość.

Dołącz do grona krwiodawców, podziel się bezcennym darem ratującym życie i zdrowie ludzkie.

 

komisarz Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

  • Policjant rejestruje się w celu oddania krwi.
  • Policjant oddaje krew
  • Policjant oddaje krew
  • Ręka policjanta oddającego krew
  • Woreczek z oddaną krwią
Powrót na górę strony