Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 13.12.2021

Włocławscy policjanci ustalili i zatrzymali 26-latka, który z niewyjaśnionych dotychczas powodów zaatakował ostrym narzędziem stojącego przed sklepem klienta. Mężczyzna odpowie za usiłowanie zabójstwa, za co może mu grozić nawet dożywotnie więzienie. Zgodnie z decyzją sądu podejrzany trafił już na 3 miesiące do aresztu tymczasowego.

Do zdarzenia doszło w minioną środę (08.12.21) około godz. 3.30 w nocy. Wówczas dyżurny policji odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że oczekujący przed okienkiem sprzedażowym klient nocnego sklepu został zaatakowany przez innego mężczyznę. Sprawca zbiegł, a ranny poszkodowany potrzebował pomocy medycznej.
Na miejsce niezwłocznie skierowany został policyjny patrol, który zastał tam leżącego przed sklepem mężczyznę. Posiadał on obrażenia w okolicach szyi, dlatego funkcjonariusze od razu przystąpili do udzielania pierwszej pomocy, aby zatamować krwawienie. Następnie mężczyzną zajęła się załoga karetki pogotowia.
Funkcjonariusze rozpoczęli również zbieranie dowodów pomocnych w ustaleniu sprawcy ataku na 55-latka. Do sprawy zabezpieczyli między innymi monitoring, który zarejestrował napastnika.
Kryminalni ustalili, że jest to 26-letni mieszkaniec Południa. Mężczyzna został przez nich zatrzymany w miniony piątek (10.12.21), a następnego dnia doprowadzony przed oblicze prokuratora.
Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności, a nawet kara dożywotniego więzienia. Sąd zadecydował, że najbliższe 3 miesiące podejrzany spędzi w areszcie tymczasowym.

Film Usizab1221.mp4

Pobierz plik Usizab1221.mp4 (format mp4 - rozmiar 7.11 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony