Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla 38-latka związanego ze środowiskiem pseudokibiców

Data publikacji 13.12.2021

Policjanci z Pomorza monitorują na bieżąco sygnały na temat aktywności różnych grup pseudokibiców. Funkcjonariusze z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców gdańskiej komendy wojewódzkiej po raz kolejny zapobiegli ustawce oraz wspólnie z policjantami z Gdyni i Wejherowa zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, związanego ze środowiskiem pseudokibiców jednej z trójmiejskich drużyn piłkarskich, któremu za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Z informacji, jakie uzyskali policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców, grupa związana ze środowiskiem kibicowskim najprawdopodobniej miała zorganizować wspólnie z inną grupą tzw. ustawkę na terenie Warszawy, podczas odbywającego się tam meczu ligi Europy. Ponadto policjanci dzięki swojemu rozpoznaniu ustalili, że wśród wyjeżdżających do stolicy osób, znajduje się poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości 38- letni mężczyzna.

Funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej wspierani przez policjantów ruchu drogowego komendy miejskiej z Gdyni oraz kryminalnych z Wejherowa zatrzymali do kontroli wytypowanego wcześniej busa marki Renault Trafic, którym jechali pseudokibice z powiatu wejherowskiego. Policjanci podczas legitymowania wszystkich pasażerów potwierdzili swoje ustalenia i zatrzymali poszukiwanego  38-latka, który usłyszał zarzut spowodowania uszczerbku na zdrowiu, za który grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony