Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Od narkotyków do amunicji

Data publikacji 23.05.2008

Policjanci z Targówka zabezpieczyli amunicję z czasów II wojny światowej i naboje bocznego zapłonu kaliber 22. Mundurowi znaleźli również wagę elektroniczną, ponad 30 sztuk foliowych torebek z zapięciem strunowym tzw. dilerek oraz 10 gramów marihuany. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch 20-latków - Krzysztofa Ch. i Arkadiusza Sz.

Stołeczni wywiadowcy podczas kontroli opla vectry przy ulicy Wincentego na Targówku zaleźli 33 sztuki foliowych torebek z zapięciem strunowym tzw. dilerek i wagę elektroniczną. Mając uzasadnione podejrzenie, że kierowca i trzej pasażerowie mogą posiadać przy sobie narkotyki, mundurowi przewieźli mężczyzn do komendy przy Chodeckiej. Przeczucie nie zawiodło policjantów. W wyniku przeszukania kierowcy opla, Krzysztofa Ch., mundurowi znaleźli przy nim, ukryte pod bielizną zawiniątko z zawartością około 10 gramów marihuany. W mieszkaniu 20-latka funkcjonariusze znaleźli ponadto, leżące na biurku 36 sztuk amunicji - naboi bocznego zapłonu kaliber 22.

U pasażerów opla i w ich mieszkań kryminalni nie znaleźli narkotyków. Za to w mieszkaniu 20-letniego Arkadiusza Sz. policjanci zabezpieczyli kolejną amunicję, pochodzącą z czasów II wojny światowej. Była to amunicja wielkokalibrowa, przeciwlotnicza, karabinowa "mauser" i "mosin", a także pistoletowa "tokariew".

20-letni Krzysztof Ch. prawdopodobnie usłyszy dwa zarzuty: posiadania narkotyków i amunicji bez wymaganego zezwolenia. 20-letni Arkadiusz Sz. będzie odpowiadał za nielegalne posiadanie amunicji.
Powrót na górę strony