Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Agresywni chuligani zatrzymani

Data publikacji 23.05.2008

Czterech chuliganów zatrzymali wczoraj stołeczni policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego. Mężczyźni zaraz po wejściu do autobusu linii N12 zniszczyli lampę oświetleniową. Kiedy zorientowali się, że na miejsce została wezwana policyjna załoga próbowali szybko opuścić pojazd. W tym celu jeden z nich wybił szybę w tylnych drzwiach, przez które próbował uciec. Inny ze sprawców usiłował "zniknąć" wychodząc przez okno. Wszyscy zostali zatrzymani.

Była godzina 1:00 w nocy, kiedy do stołecznego stanowiska kierowania dotarła informacja, że w autobusie linii N12 agresywni mężczyźni niszczą lampy oświetleniowe. Na miejsce natychmiast zostały skierowane najbliższe policyjne załogi. Jedna z nich zauważyła wskazany autobus przy rondzie ONZ. Po zatrzymaniu pojazdu kierowca zablokował wszystkie drzwi, uniemożliwiając agresywnym chuliganom wyjście z autobusu. Mężczyźni mimo odciętej drogi ucieczki postanowili wydostać się na zewnątrz. Jeden próbował uciec przez okno, inny poprzez wybicie szyby w drzwiach. Wszyscy chuligani zostali zatrzymani.

18-letni Rafał R., 22-letni Rafał W., 19-letni Łukasz K. i 17-letni Marcin M. zostali przewiezieni do izby wytrzeźwień. Mieli od 1,5 do 2,4 promili alkoholu we krwi. Dzisiaj odpowiedzą za zniszczenie lamp oświetleniowych, ramki z oznaczeniem numeru autobusu a także wybitą szybę. Łączna wartość strat została wyceniona na około 300 zł.
Powrót na górę strony