Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania za pomoc w dotarciu z dzieckiem do szpitala

Data publikacji 14.12.2021

Policjanci z komisariatu na bydgoskich Wyżynach zapewnili pilotaż do Szpitala im. Jurasza w Bydgoszczy kierowcy, który wraz z żoną wiózł krwawiące dziecko. Dzięki pomocy funkcjonariuszy szybko trafiło ono pod opiekę specjalistów. Wdzięczni rodzice wraz z córką w skierowanym liście podziękowali policjantom za pomoc.

Wszystko miało swój początek na drodze w Brzozie i węźle w Stryszku. W poniedziałek, 29.11.2021 około godziny 07:30 dyżurny bydgoskiej komendy odebrał bardzo przejmujący telefon. Zdenerwowany kierowca twierdził, że jedzie do szpitala z kilkuletnią córką, u której wystąpił krwotok powodowany jej poważnymi schorzeniami. Mieszkaniec powiatu mogileńskiego poprosił o pomoc w szybkim dotarciu do szpitala w Bydgoszczy. Dyżurny natychmiast powiadomił o tej sytuacji patrol z komisariatu na Wyżynach, który chwilę później na sygnałach świetlnych i dźwiękowych dotarł w rejon węzła w Stryszku i tam bezpiecznie rozpoczął pilotaż rodziny do bydgoskiego szpitala. Dzięki zaangażowaniu i szybko podejmowanym przez policjantów decyzjom oraz sprawnej koordynacji dziecko bezpiecznie i w krótkim czasie trafiło pod opiekę lekarzy.

W ostatnich dniach wdzięczni rodzice przesłali do Komendanta Komisariatu na Wyżynach podziękowania dla zaangażowanych w tę pomoc policjantów, zarówno z patrolu jak i dyżurnych koordynujących zgłoszenie. Ze względu za szczególny, osobisty charakter publikujemy tylko ich część.

(KWP w Bydgoszczy / sc )

Powrót na górę strony