Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej wpadł w ręce Policji

Data publikacji 23.05.2008

Trzy miesiące aresztu dostał mężczyzna, którego zatrzymali oleśniccy policjanci. 19 latek podejrzany jest o kilkadziesiąt przestępstw, głównie włamania i kradzieże na terenie ogrodów działkowych. Straty, które spowodował szacuje się na kwotę ponad 10 tys. złotych.

Policjanci z komendy powiatowej Policji w Oleśnicy prowadzili sprawę włamań do ogródków działkowych. Ze zgromadzonych materiałów, zabezpieczonych śladów i przesłuchań świadków wynikało, że za całą sprawą mógł stać 19 letni mężczyzna. Funkcjonariusze ustalili miejsce pobytu młodzieńca i zatrzymali go. Policjanci udowodnili mu udowodnili popełnienie 23 włamań i kradzieży. Jak ustalili mężczyzna włamywał się do altanek i kradł mienie, które mógł sprzedać na złomie. Łupem złodzieja padały między innymi: narzędzia, kosiarki spalinowe, butle gazowe.

Wobec zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za czyny, których się dopuścił grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 10. Mężczyzna był już wcześniej notowany za włamania i kradzieże.
Powrót na górę strony