Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

21 kg marihuany w samochodzie i broń z kokainą w pokoju hotelowym

Data publikacji 15.12.2021

Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami wydziału do walki z przestępczością narkotykową KWP w Krakowie zatrzymali na terenie powiatu lubińskiego 29-latka, który przewoził samochodem 21 kilogramów marihuany. Dodatkowo, po przeszukaniu krakowskiego pokoju hotelowego mężczyzny, policjanci ujawnili kokainę i dwie sztuki broni palnej. Podejrzany decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Sprawa jest rozwojowa.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością narkotykową KWP w Krakowie wpadli na trop 29-latka z Krakowa, który przemycał zza granicy narkotyki do Polski. 

7 grudnia 2021 roku małopolscy kryminalni wspólnie z policjantami wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zatrzymali 29-latka gdy przejeżdżał samochodem przez jedną z miejscowości na terenie powiatu lubińskiego. W skrzyni ładunkowej, pomiędzy urządzeniami przypominającymi panele fotowoltaiczne, ujawniono 21 zgrzanych hermetycznie worków z zawartością suszu roślinnego koloru brunatno-zielonego. Badanie testerem pobranych próbek suszu potwierdziło, że jest to marihuana. Łączna waga zabezpieczonych narkotyków wyniosła około 21 kg.

W ostatnim miejscu przebywania zatrzymanego sprawcy, tj. w hotelu w Krakowie, podczas przeszukania pokoju hotelowego policjanci z krakowskiego komisariatu ujawnili  i zabezpieczyli kokainę oraz dwie sztuki broni.

Jak wynika z ustaleń śledczych, podejrzany nabył marihuanę na terenie jednego z krajów Europy, a następnie pokonując długą trasę wwiózł ją na terytorium Polski, gdzie został zatrzymany.

Zatrzymany  trafił do policyjnej celi, a następnie funkcjonariusze doprowadzili go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Będzie odpowiadał za wewnątrzwspólnotowe nabycie wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii znacznej ilości środków odurzających w postaci około 21 kg marihuany i przewiezienia ich z zagranicy  na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz posiadania kokainy. Pierwsze z tych przestępstw zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 do lat 15 i grzywną, a drugie karą pozbawienia wolności do lat 3.

Po przesłuchaniu w charakterze podejrzanego, sąd uwzględnił wniosek prokuratora i tymczasowo aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lubinie.

(KWP w Krakowie i KWP we Wrocławiu / mw)

Film Film KPP w Lubinie

Pobierz plik Film KPP w Lubinie (format mp4 - rozmiar 17.73 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony