Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskany sprzęt elektroniczny o wartości niemal 100 tysięcy złotych

Data publikacji 15.12.2021

Sprzęt elektroniczny oraz inne cenne przedmioty wartości niemal 100 tysięcy złotych zostały skradzione przez pracownicę w jednym z zakładów mieszczących się na terenie powiatu świebodzińskiego. 35-latka miała dokonać co najmniej kilkunastu kradzieży na przestrzeni miesiąca. Jej partner usłyszał zarzuty paserstwa. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5. Na wniosek Prokuratury Rejonowej ze Świebodzina dostali zakaz opuszczania kraju oraz zatrzymano im paszporty.

Część pracowników dużych przedsiębiorstw, niestety coraz częściej, daje się skusić pozornie prostemu sposobowi na „dorobienie do pensji”. Okradają pracodawcę, wynosząc z magazynów bądź sortowni mienie, narażając przedsiębiorcę na poważne straty. Działania policji polegają między innymi na uzyskiwaniu informacji o takich kradzieżach, a następnie zapobieganiu im. Proceder polegający na chowaniu pod ubranie, a następnie wynoszeniu poza teren firmy urządzeń elektronicznych lub innych cennych przedmiotów, w celu ich późniejszego zbycia trwał co najmniej od listopada. Efektem pracy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie było uzyskanie o powyższych kradzieżach informacji, a następnie zatrzymanie jednej z pracownic na terenie zakładu pracy.

W trakcie zatrzymania 35-letnia kobieta posiadała przy sobie kolejne skradzione przedmioty, które schowała pod ubrania, szykując do wyniesienia z magazynu. W toku dalszego postępowania, w mieszkaniu zatrzymanej, w związku z podejrzeniem okradania pracodawcy, ujawniono sprzęt elektroniczny pochodzący z kradzieży. W wyniku pracy świebodzińskich policjantów odzyskano mienie o wartości niemal 100 tysięcy złotych. Partner zatrzymanej kobiety, 33-letni mężczyzna, usłyszał zarzuty paserstwa.

Zatrzymani na wniosek Prokuratury Rejonowej ze Świebodzina dostali zakaz opuszczania kraju oraz zatrzymano ich paszporty. W związku z serią kradzieży oraz paserstwu grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

(KWP w Gorzowie Wlkp. /kp)

Powrót na górę strony