Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy wyprzedzał na skrzyżowaniu - jechał blisko 120 km/h w obszarze zabudowanym

Data publikacji 15.12.2021

Policjanci z krapkowickiej grupy Speed zatrzymali kierowcę bmw. 43-latek na obszarze zabudowanym pędził z prędkością 116km/h, chwilę wcześniej wyprzedzał na skrzyżowaniu. Dodatkowo badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

Funkcjonariusze zauważyli pojazd jadący w kierunku Krapkowic, który poruszał się ze znaczną prędkością. Kierujący bmw rozpoczął manewr wyprzedzania na skrzyżowaniu w miejscowości Pietna, następnie jadąc 116km/h przekroczył dwukrotnie dopuszczalną prędkość.

Kierujący został zatrzymany do kontroli, podczas której został poddany na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 0,5 promila alkoholu.

Za przekroczenie prędkości zostało zatrzymane mu prawo jazdy, a za kierowanie pod wpływem alkoholu mężczyznie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy, że lekceważenie ograniczeń prędkości to nadal w wielu przypadkach czynnik mający wpływ na tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Zimowa aura dodatkowo uprzykrza nam podróż i bezpieczne dotarcie do celu. Dlatego bądźmy ostrożni i respektujmy ograniczenia prędkości na drodze.

(KWP w Opolu / sc )

Film Nietrzeźwy wyprzedzał na skrzyżowaniu – jechał blisko 120 km/h w obszarze zabudowanym

Pobierz plik Nietrzeźwy wyprzedzał na skrzyżowaniu – jechał blisko 120 km/h w obszarze zabudowanym (format mp4 - rozmiar 20.12 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony