Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przyjechali do stolicy po "lewy" kredyt

Data publikacji 23.05.2008

Policjanci z Mokotowa zwalczający przestępczość gospodarczą, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 29 i 38 lat, którzy chcieli wyłudzić 20 tys. złotych kredytu w jednej z warszawskich placówek bankowych. Młodszy z oszustów nie mógł pogodzić się z myślą, że nie otrzyma gotówki i chciał uciec policjantom, jednak i ten zamiar spalił na panewce.

Mężczyźni "wpadli" w ręce policjantów z warszawskiego Mokotowa na gorącym uczynku wyłudzenia kredytu. Oszuści właśnie mieli zamiar odebrać gotówkę, kiedy podeszli do nich mundurowi. Starszy z zatrzymanych, 38-letni mieszkaniec Radomska "dał się namówić" młodszemu koledze i kredyt postanowił wziąć na swoje nazwisko. W tym celu przedłożył w banku sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu w istniejącej firmie zs. w Białej Podlaskiej. Żaden z zatrzymanych nigdy jednak w niej nie pracował. Kredytobiorca miał od młodszego "kolegi" otrzymać 10 procent "odstępnego" za pobranie pożyczki. 29-latek obiecał mu także, że będzie systematycznie spłacał dług "hojnej" placówce bankowej.

W chwili zatrzymania młodszy z mężczyzn, który nie mógł pogodzić się z myślą o niezrealizowanym planie pozyskania gotówki, chciał uciec policjantom. Funkcjonariusze sprawnie uniemożliwili mu jednak realizację również tego zamiaru.

O losach zatrzymanych mężczyzn zadecyduje prokurator. Może im grozić kara, nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony