Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sosnowieccy policjanci rozbili narkotykową grupę przestępczą

Data publikacji 15.12.2021

Sosnowieccy policjanci rozbili grupę przestępczą, która na terenie województw śląskiego i małopolskiego zajmowała się produkcją i handlem narkotykami. Podczas likwidacji plantacji policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 300 krzaków konopi indyjskich i przeszło 20 kilogramów suszu marihuany. Zatrzymane w tej sprawie 4 osoby zostały już tymczasowo aresztowane.

Pod koniec września br. sosnowieccy kryminalni trafili na plantację konopi indyjskich w jednej z miejscowości w województwie małopolskim. Na posesji policjanci znaleźli sprzęt do uprawy, 171 krzaków konopi indyjskich i blisko 3 kilogramy gotowego suszu.

Kolejna plantacja zlikwidowana przez sosnowieckich kryminalnych znajdowała się w Zawierciu. Tym razem policjanci zabezpieczyli 130 krzaków i dwa worki gotowego suszu. W trakcie przeprowadzonych w tej sprawie działań, kryminalni zabezpieczyli łącznie ponad 20 kilogramów suszu marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowana została na kwotę ponad 460 tysięcy złotych.

Zatrzymani trzej mężczyźni i kobieta, to mieszkańcy aglomeracji śląskiej. Usłyszeli zarzuty wytwarzania i posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz udziału w grupie przestępczej. Za te przestępstwa może im grozić nawet do 15 lat więzienia. W sprawie zabezpieczono również mienie podejrzanych – samochody i gotówkę - o wartości ponad 100 tysięcy złotych. Sąd zdecydował już o zastosowaniu wobec czworga zatrzymanych tymczasowego aresztowania.

(KWP w Katowicach / mw)

  • konopie w doniczkach
  • ujawniona plantacja- rośliny w pomieszczeniu, w doniczkach
  • susz w plastikowych wiadrach 10 litrowych
Powrót na górę strony