Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

8 pseudokibiców w rękach policjantów

Data publikacji 15.12.2021

Policjanci z radomskiej KMP oraz KWP zs. w Radomiu zatrzymali już 8 pseudokibiców, którzy w czasie sobotniego meczu pobili pracowników służb porządkowych organizatora imprezy sportowej. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

W czasie sobotniego meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Radomiaka Radom i Lecha Poznań doszło do pobicia trzech pracowników służb porządkowych organizatora. Mężczyźni z urazami głowy i kończyn  trafili do szpitala, w tym jeden ze złamaną nogą. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji i Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu w ciągu ostatnich kilku dni zatrzymali 8 mężczyzn (18-39 lat), mieszkańców Radomia oraz podwarszawskich miejscowości

Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty wtargnięcia na teren stadionu oraz pobicia członków służby porządkowej. Sąd Rejonowy w Radomiu w stosunku do sześciu mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy, w przypadku pozostałych podejrzanych prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego.

Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy KMP w Radomiu.

Autor: st. sierż. Kamil Warda

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 30 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony