Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci po zakończonej służbie interweniowali wobec nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 16.12.2021

Policjant z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, w trakcie powrotu do domu, ujął nietrzeźwego kierowcę. Na miejscu,wsparła go przejeżdżająca policjantka z IV KP w Krakowie, również będąca w czasie wolnym od służby.

W piątek (10 grudnia br.) w godzinach wieczornych, policjant z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie komisarz Krzysztof Srebnicki, po zakończonej służbie, w trakcie powrotu do domu, zauważył, że jadący przed nim VW Golf  na zmianę zwalnia i przyspiesza. Funkcjonariusz, mając podejrzenie, że samochód może być prowadzony przez pijanego kierowcę, natychmiast powiadomił dyżurnego najbliższego komisariatu, a sam pojechał za golfem. Po chwili obserwowany pojazd zatrzymał się na poboczu. Wtedy policjant również zatrzymał swój samochód i podbiegł do kierowcy. W kabinie pojazdu  unosiła się silna woń alkoholu, więc  funkcjonariusz przez otwarte okno kierowcy wyłączył silnik w jego pojeździe i wyjął kluczyki ze stacyjki. W tym czasie, na poboczu zatrzymał się też inny samochód, z którego wybiegła kobieta. Była to policjantka z IV Komisariatu Policji, również będąca w czasie wolnym od służby. Funkcjonariuszka zablokowała wyjście nietrzeźwemu z drugiej strony pojazdu.

Do czasu przyjazdu patrolu oboje pilnowali, aby mężczyzna nie oddalił się z miejsca. Kiedy na miejsce przybył partol z Komisariatu Policji w Wolbromiu,  wylegitymował i przebadał kierowcę pod kątem trzeźwości. Kierowcą golfa okazał się 30-latek obcokrajowiec, a badanie stanu jego trzeźwości wykazało ponad 2,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Pijanemu kierowcy policjanci zostało zatrzymane prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat  i zakaz prowadzenia pojazdów na okres do 15 lat.

(KWP w Krakowie / sc)

Powrót na górę strony