Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrudnili się na budowie, aby kraść

Data publikacji 23.05.2008

Trzech złodziei materiałów i elementów budowlanych zatrzymali na gorącym uczynku policjanci z Lesznowoli. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że jeden ze sprawców zatrudniony był na budowie jako ochroniarz, natomiast drugi jako murarz. Skradzione przedmioty ukryli w samochodzie, którym przyjechali. Teraz wszyscy odpowiedzą za kradzież.

Wczoraj około godziny 13:00 oficer dyżurny z komisariatu w Lesznowoli został powiadomiony przez kierownika jednej z budów w Starej Iwicznej, że na jej terenie prawdopodobnie dochodzi do kradzieży. Kierownika, który przejeżdżał w pobliżu placu budowy, zaniepokoił samochód, do którego dwie osoby wkładały materiały budowlane. Na miejsce natychmiast udał się policyjny patrol.

Jak się okazało fiat uno, do którego pakowano materiały budowlane, został już ukryty za jednym z nowo powstających budynków. Pracownik ochrony poinformował policjantów, że auto na teren wpuścił jego kolega, także ochroniarz. Drugi z pracowników ochrony przyznał, że wpuścił auto na teren budowy, ale nie wie, kto nim przyjechał. W trakcie przeszukania pomieszczeń mundurowi zauważyli kolejnego pracownika, Dariusza G. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną. 34-latek nie potrafił sensownie wytłumaczyć swojej obecności w świątecznym dniu na budowie. Policjanci ustalili, że on również brał czynny udział w kradzieży.

Po sprawdzeniu tablic rejestracyjnych pojazdu, w którym były ukryte skradzione materiały, policjanci zwrócili uwagę na fakt, że pojazd jest zarejestrowany na nazwisko identyczne, jak nazwisko jednego z ochroniarzy. Wówczas 53-letni Zdzisław O. "przypominał" sobie, że pojazd jest własnością syna, który przyjechał go odwiedzić. Kolejna zagadka została rozwiązana, nadal jednak nie było kierowcy. Podczas dalszych czynności funkcjonariusze odszukali 24- letniego Emila O. w pomieszczeniu łazienkowym.

W samochodzie policjanci znaleźli 4 sztuki krzewów wiązanych, 16 paczek płytek granitowych, 5 worków materiału do fug, 13 sztuk profili metalowych. Wszyscy mężczyźni zostali przewiezieni do komisariatu w Lesznowoli. Podczas badania na zawartość alkoholu okazało się, że Zdzisław O. był pod wpływem alkoholu. Alkomat wskazał u mężczyzny 0,64 promila.
Powrót na górę strony