Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W Brańsku funkcjonuje nowa siedziba Posterunku Policji

Data publikacji 16.12.2021

Policjanci z Posterunku w Brańsku od wczoraj pełnią swoje obowiązki w nowej siedzibie. Nowoczesny budynek wybudowany został od podstaw ze środków pochodzących z Programu Modernizacji Policji. Budowa była odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców i samych funkcjonariuszy. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad półtora miliona złotych.

Policjanci z Brańskiego Posterunku Policji od środy, 15.12.2021 r., pełnią swoje obowiązki w nowej siedzibie. Nowoczesny budynek powstał od podstaw, a jego budowa była odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców i funkcjonariuszy. Obecna siedziba Posterunku Policji znajduje się przy ulicy Sienkiewicza. Nowy budynek ma powierzchnię całkowitą ponad 171 metrów kwadratowych, w tym powierzchnia użytkowa to ponad 139 metrów kwadratowych. Posterunek stoi na działce o powierzchni 1184 metry kwadratowe, przekazanej na ten cel przez Urząd Miasta w Brańsku. Budynek odpowiada najnowszym standardom, a warunki pracy funkcjonariuszy zdecydowanie się poprawiły.

W kubaturze budynku znajdują się pomieszczenia biurowe kierownika posterunku oraz trzech dzielnicowych. Oprócz pomieszczeń biurowych są tam również pomieszczenia gospodarczo-sanitarne i obszerny garaż. Budynek wyposażony jest w monitoring. Komfortowe są też warunki przyjmowania interesantów, dla których wyznaczone jest odrębne pomieszczenie. W ramach inwestycji powstał również garaż wewnętrzny oraz parking na pojazdy służbowe i kolejny do dyspozycji interesantów.

Teren wokół budynku również został zagospodarowany. Inwestycja finansowana była ze środków Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020, jej wartość wyniosła ponad półtora miliona złotych. Wczoraj nową siedzibę brańskch policjantów odwiedzili już pierwsi interesanci oraz przedstawiciele samorządu.

(KWP w Białymstoku / sc )

  • nowy budynek posterunku policji
  • policjant i policjantka siedzą przy biurku
  • umeblowany pokój
  • wejście do posterunku policji, za szklanymi drzwiami choinka
  • umundurowana policjantka w pokoju nowego posterunku
  • umundurowani funkcjonariusze stoją w pokoju
Powrót na górę strony