Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy pomógł seniorowi

Data publikacji 16.12.2021

Dzielnicowy pomógł 72-letniemu mieszkańcowi Śniadowa. Policjant zorganizował starszemu mężczyźnie odzież zimową. Z kolei w czasie wolnym od służby przygotował mu opał na zimę. Policjanci przypominają, że wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, aby uratować czyjeś życie.

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Śniadowie zaangażował się w pomoc starszemu mężczyźnie. Policjant wiedząc, że mieszkający samotnie 72-latek nie jest przygotowany do zimy nie marnował czasu. W przeciągu jednego dnia zorganizował zimową odzież dla seniora. Ponadto, aspirant sztabowy Waldemar Malinowski w czasie wolnym od służby przeniósł na posesję starszego mężczyzny opał. Drewno zaoferował jeden z sąsiadów seniora.

Policjanci apelują o reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza w okresie zimowym mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, aby uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

O miejscach przebywania osób bezdomnych można również powiadomić Policję poprzez skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać ikonkę ,,Bezdomność’’ i zaznaczyć to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia, objęte oczywiście nadzorem w ramach działań ,,Nie bądźmy obojętni".

(KWP w Białymstoku / mw)

  • Umundurowany policjant rozmawia z mężczyzną, któremu pomógł
  • Umundurowany policjant i stojąca obok kobieta niosą torby z zakupami
  • Umundurowany policjant i kobieta stoją obok radiowozu
Powrót na górę strony