Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krakowscy kryminalni zatrzymali podejrzanego o napad na placówkę finansową

Data publikacji 16.12.2021

14 grudnia br. policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 36-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie napadu rabunkowego na jedną z placówek finansowych w Bieżanowie. W mieszkaniu zatrzymanego funkcjonariusze zabezpieczyli przedmiot przypominający pistolet, którym posłużył się podczas napadu oraz narkotyki. 36-latkowi grozi do 12 lat więzienia.

1 grudnia br., oficer dyżurny krakowskiej Policji otrzymał informację o napadzie rabunkowym na jedną z placówek finansowych w Bieżanowie. Z relacji wynikało, że do pomieszczenia placówki wszedł zamaskowany mężczyzna, który grożąc pracownicy pistoletem bądź przedmiotem przypominającym pistolet  zażądał wydania gotówki. Kobieta przekazała rabusiowi niespełna 8 tysięcy złotych, z którymi ten pospiesznie się oddalił.

Na miejsce, gdzie doszło do napadu rabunkowego, natychmiast przyjechali  policjanci, którzy zabezpieczyli ślady. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, pracujący nad sprawą, bardzo szybko wytypowali podejrzewanego.

14 grudnia br. funkcjonariusze pojechali do jego miejsca zamieszkania w Czyżynach, gdzie został zatrzymany. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych policjanci znaleźli niewielką ilość narkotyków oraz pistolet, którym posłużył się podczas napadu, a który jednak nie był bronią palną lecz wiatrówką na sprzężone CO2.

Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co grozić mu może do 12 lat więzienia. 36-letni mieszkaniec Krakowa odpowie także za posiadanie substancji psychotropowych.

Krakowski sąd, w oparciu o zebrany materiał dowodowy, przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze i zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy na 3 miesiące.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony